سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

ترور دانشمندان ایرانی مانع پیشرفت‌های هسته‌ای کشور نمی‌شود

وزیر نفت با بیان اینکه دشمنان فکر می‌کنند با ترور و شهادت دانشمندان هسته‌ای می‌توانند جلوی پیشرفت‌های هسته‌ای ایران را بگیرند، تصریح کرد: اما در اشتباه هستند و ما به اندازه کافی در تمام دانشگا‌ه‌های کشور دانشمند هسته‌ای داریم که وفادار به نظام مقدس هستند.

 به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس رستم قاسمی ظهر روز گذشته (پنج‌شنبه – ۲۲ دی) در یادواره شهدای کربلای ۴ و ۵ شهرستان گناوه اظهار داشت: اینکه بعضی‌ها فکر می‌کنند که هر چه از جنگ تحمیلی می‌گذرد شهدا هم به تاریخ می‌پیوندد و فراموش می‌شوند اشتباه می‌کنند، مگر شهدای کربلا فراموش شدند که شهدای دفاع مقدس فراموش شوند.

وی افزود: شهدا در تمام ابعاد زندگی ما در پستی و بلندی وجود دارند و فراموش نشدنی هستند.

مهندس قاسمی با اشاره به اینکه آمریکا و همپیمانانش در جنگ تحمیلی نقشه‌هایی را برای خود تهیه کرده بودند و می‌پنداشتند که مردم ایران در این جنگ ادوات نظامی کافی ندارند و شکست می‌خورند، یادآوری کرد: این درحالیست که آنها نمی‌دانستند که مردم با سلاح بزرگ ایمان و دیانت از این انقلاب و نظام دفاع و جواب دندان شکنی به آنها می‌دهند.

وی ادامه داد: امروز دشمنان ما تمام عزم خود را جزم کرده‌اند که اعتقادات راسخ دینی و ولایی مردم ایران  را از بین ببرند و شانس خود را با جنگ نظامی امتحان نمی‌کنند چون با گذشت جنگ تحمیلی ما هم ابزارها و امکاناتی که در اختیار داریم.

وزیر نفت اضافه کرد: بیگانگان هم خود می‌دانند که نمی‌توانند شانس خود را با جنگ رو در رو آزمایش کنند اما آنها به دنبال نابودی ما هستند و صحنه را روز به روز تنگ‌تر می‌کنند و فشارها و تحریم‌های اقتصادی به مردم ایران می‌آورند.

وی با تاکید بر اینکه این فشارها و تحریم‌ها کار سامسونت به دست های آمریکایی است که در فرودگاه‌های کشورهای اروپایی تردد دارند و با باج دهی خود می‌خواهند این کشورها را متقاعد کنند که تحریم‌ها را نسبت به ایران بیشتر و عرصه اقتصادی بین‌الملل را از آن خود کنند، خاطرنشان کرد: اما آنها از اینکه مردم ایران از تحریم‌های اقتصادی درس‌های بزرگی گرفته و پیرو خون شهدا انقلاب هستند و تا آخرین قطره خونشان زیر بار ظلم بیگانگان نمی‌روند، غافل هستند.

مهندس قاسمی اظهار داشت: اگر می‌خواستیم زیر بار ظلم و جور برویم شاید در دوره جنگ این کار را انجام می‌دادیم و این کار را نکردیم بنابراین مردم ما امروز با اتحاد و یکپارچگی و با گرفتن صحنه اقتصادی به دست خودشان هیچ جای نگرانی نگذاشته‌اند.

وزیر نفت خطاب به بیگانگان گفت: شما ما را تحریم کنید و قطعه نفروشید اما ما قطعه لازم برای صنایع را می‌سازیم کماکان که امروز ساخته‌ایم و استفاده کرده‌ایم.

مهندس قاسمی افزود: دشمنان ما پیچیده‌ترین ابزارها، ادوات و هواپیما را ساخته و استفاده می‌کنند و نتیجه آن این می‌شود که متخصصان ما آنها را به زمین می‌کشند و در اختیار می‌گیرند؛ صنعت نفت و بقیه صنایع ایران امروز هیچ نیازی به ادوات و ابزارآلات خارجی‌ها ندارد و هیچ سختی در مقابل تحریم‌ها نداریم.

به گفته وی امروز دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور هر روز برای دستاوردهای جدید گام بر می‌دارند و عدم وابستگی تمام صنایع به بیگانگان نشانه تلاش آنهاست. در شرایط کنونی آمریکا و صهیونیسم در صحنه انرژی اتمی به فلاکت‌ترین روش‌های کور یعنی ترور دانشمندان هسته‌ای رو آوردند و فکر می‌کنند با ترور و شهادت این دانشمندان می‌توانند جلوی پیشرفت‌های هسته‌ای ما را بگیرند اما در اشتباه هستند و ما به اندازه کافی در تمام دانشگاه‌های کشور دانشمند هسته‌ای داریم که وفادار به نظام مقدس هستند.

وی با اشاره به اینکه شهادت دانشمندان هسته‌ای موجب تحکیم بیشتر مردم و دانشمندان به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می‌شود، اظهار داشت: صنعت نفت کشور هم با دارا بودن تعداد کثیری از ایثارگران و جانبازان توانسته کارهای شایانی را برای این نظام انجام دهد، یکی از افتخارات بنده این است که سال‌ها در رکاب مردم این منطقه و استان بوشهر خدمت می‌کردم.

مهندس قاسمی اضافه کرد: این نوید را هم بدهم که صنعت نفت در آینده با شروع کار پتروشیمی دین خود را به مردم خونگرم و ولایتمدار این خطه ادا می‌کند. در این رابطه خدمت صادقانه و بی منت حق مردم است و امیدواریم که موفق شویم خدمتگزار خوبی برای مردم و نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم.

ایران در آستانه خودکفایی ساخت تجهیزات صنعت نفت و گاز

مهندس قاسمی همچنین شامگاه روز سه‌ شنبه(۲۰ دی)، در نشست اعضای انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت و گاز در تهران با اشاره به وجود تشدید تحریم صنعت نفت و گاز ایران، بر قرار گرفتن ایران در آستانه خودکفایی در ساخت تجهیزات صنعت نفت و گاز تاکید کرد.

وی افزود: با تلاش متخصصان داخلی، بیشتر تجهیزات موردنیاز صنعت نفت و گاز ایران در داخل طراحی و ساخته می‌شود.

وی با بی تاثیر دانستن تحریم‌های غرب ضد ایران، اظهار داشت: بخش عمده تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت هم اکنون به دست سازندگان داخلی تامین می شود.

وزیر نفت با تاکید بر تداوم حمایت این وزارتخانه از سازندگان تجهیزات صنعت نفت و گاز در ایران، تصریح کرد: در آینده نزدیک ایران در این بخش به خودکفایی کامل دست می یابد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ دی ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۱۹۴۹۴ بازدید