سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

تصویب آیین نامه انتشار اوراق بهادار سلف نفتی

وزیر نفت از تصویب آیین نامه انتشار اوراق بهادار سلف نفتی در سازمان بورس و اوراق بهادار خبر داد و گفت این آیین نامه به زودی ابلاغ می شود.

وزیر نفت در حاشیه مراسم امضای قرارداد مطالعاتی و حفاری برای توسعه فعالیت های در پارس جنوبی در پاسخ به خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران در مورد فروش مرحله نخست اوراق بهادار سلف نفتی گفت: آیین نامه انتشار فروش اوراق بهادار سلف نفتی در سازمان بورس و اوراق بهادار تهیه و به تصویب رسیده و به زودی ابلاغ می شود.

قاسمی تامین سرمایه از محل فروش اوراق بهادار سلف نفتی را به عنوان ابزار عملیاتی برای تامین مالی پروژه های جدید و توسعه طرح های نفتی اعلام کرد و گفت: مقدمات فروش مرحله نخست در حال پیگیری است و به زودی جرایی می شود.

آغاز حفاری افقی ۶ هزار متری در لایه نفتی پارس جنوبی

وزیر نفت با اشاره به امضای قرارداد حفاری دو حلقه چاه توصیفی و توسعه ای و ارزیابی توان تولید لایه های نفتی میدان پارس جنوبی در نواحی مرزی B و C اظهار امیدواری کرد که با آغاز این پروژه بتوانیم در زمان تعیین شده در قرارداد به اهداف برسیم.

قاسمی با بیان اینکه پروژه ارزیابی توان لایه نفتی پارس جنوبی سرآغاز فعالیت های جدیدی در پارس جنوبی است افزود: حفاری افقی به طول ۶ کیلومتر در این لایه نفتی برای نخستین بار که در کشور و به همت متخصصان داخلی انجام می شود.

آغاز فعالیت پژوهشکده ازیاد برداشت از مخازن نفت و گاز در پارس جنوبی

وی در مورد امضا قرارداد پژوهشی طرح جامع بهینه سازی تولید و عملکرد میدان گازی پارس جنوبی با الگوی مدیریت پویای مخازن گفت: تولید صیانتی از میادین نفتی و گازی کشور از مواردی است که باید از زمان آغاز برداشت تا پاپان عمر مخزن به آن توجه شود.

قاسمی با بیان اینکه پژوهشکده ازیاد برداشت از مخازن نفت و گاز برای نخستین بار است که به منظور برداشت صیانتی از تولید در میدان گازی پارس جنوبی فعالیت می کند افزود: تولید صیانتی از این میدان مشترک باید هم از سوی ایران و هم از سوی شریک قطری به منظور تولید اصولی و پایدار از مخزن رعایت شود.

وزیر نفت در مورد تحریم های اعمالی از سوی آمریکا گفت: بحث تحریم موضوع جدیدی نیست؛ ما سال هاست که از سوی آمریکا تحریم شده ایم و مثل گذشته از فرصت های تحریم به خوبی استفاده می کنیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۳۸۴۰۹ بازدید