سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

با فرهنگ جهادی برای توسعه پارس جنوبی تلاش می کنیم

مدیرعامل جدید سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، تفکر بسیجی و فرهنگ بسیجی را عامل مهم و شاخصی تاثیرگذار برای توسعه پارس جنوبی خواند و افزود: شتاب توسعه پایتخت انرژی کشور دوچندان خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مسعود نصوری در نخستین روز حضورش در کسوت مدیریت عامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس گفت: از اعتماد وزیر نفت که خود از مردان عرصه جهاد و عمران کشور است و همچنین مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران که این مسوولیت بزرگ را به من واگذار کردند تشکر می کنم.

وی با اشاره به سوابق حضور و فعالیت خود در منطقه عسلویه، یادآور شد: اوایل دهه هفتاد و پیش از ورود صنعت نفت، حضور و فعالیت در این منطقه داشتم؛ آن زمان این منطقه از کمترین امکانات زندگی برخوردار بود و اما امروز شاهد پیشرفت های بزرگی در عسلویه می باشیم که جا دارد از تمامی دست اندرکاران، مدیران و کارکنان فعال در عسلویه تقدیر و تشکر کرد.

نصوری، کار در منطقه عسلویه را بسیار سخت و دشوار توصیف کرد و ادامه داد: از خداوند می خواهیم توفیق خدمت بی منت به همه ما عطا کند؛ با توکل بر خدا و تعامل و همکاری بین مسوولان می توان اهداف مهم نظامف کشور و منطقه را در این حوزه عملیاتی محقق نمود.

 مدیرعامل جدید منطقه ویژه پارس با اشاره به سفر پرخیر و برکت مقام معظم رهبری در ابتدای سال جهاد اقتصادی، تصریح کرد: خدمت در سرزمینی که نماد جهاد اقتصادی است آن هم در سالی که به این عنوان از سوی رهبر معظم انقلاب نامگذاری شده را توفیق الهی می دانم و تلاش خواهم نمود با رویکرد جهادی و تفکر و فرهنگ بسیجی حرکتی پرشتاب در پشتیبانی منطقه و ایفای وظایف این سازمان انجام شود.

نصوری تصریح کرد: هنگامی که انسان، امید به یاری خداوند و توسل بر ائمه اطهار (ع) را سرلوحه کار خود قرار دهد و آنگاه همدلی و همراهی تمامی همکاران را اولویت فعالیت خود بداند، می تواند در تمامی زمینه ها موفق باشد؛ من و همکارانم این اصول مهم را در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در راس کار قرار می دهیم تا بهترین پشتیبانی برای صنعت نفت و مناسب ترین بهره مندی برای مردم منطقه به عنوان ذی نفعان پارس جنوبی را محقق نماییم.

همچنین مدیر عامل پیشین سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس نیز در این مراسم با بیان این که روند توسعه این منطقه با سرعت در حال انجام است، گفت: برنامه های خود را در این سازمان در چهار محور تعامل با مسئولان استان برای توسعه پایدار منطقه، پشتیبانی از پروژه های توسعه ای و تولید پروژه ملی پارس جنوبی، افزایش سطح خدمات بهداشتی و رفاهی و درمانی منطقه عسلویه و حفظ امنیت منطقه عسلویه طراحی و اجرا کردیم.

 سید پیروز موسوی افزود: مصوبات سفر مقام معظم رهبری به عسلویه با اعتبار ۲۴۵ میلیارد ریال که از سوی هئیت مدیره شرکت ملی نفت ایران مصوب و ابلاغ شد، با سرعت خوبی در حال اجراست و ظرف ۲ سال نهائی خواهند شد.

وی با اشاره به برخی دیگر از اقدام های منطقه ویژه اقتصادی پارس گفت: کمک به ساخت مصلاهای شهرستان های عسلویه و کنگان، راه اندازی مرکز اچ اس ای، توسعه فضای سبز در منطقه و نیز آزاد سازی زمین های فاز ۲ پتروشیمی از دیگر فعالیت های انجام شده در سطح منطقه است.

موسوی تصریح کرد: اعتبار آماده سازی و ایجاد زیر ساخت های لازم در پارس شمالی و نیز خرید یک فروند هواپیمای ۴ موتوره که در فرودگاه خلیج فارس مستقر است جهت استفاده در موارد ضروری از دیگر فعالیت های منطقه ویژه به شمار می رود.

 مدیر عامل پیشین سازمان منطقه ویژه اقتصادی پارس ادامه داد: اجرای مصوبه های هئیت وزیران در سفر دوم به عسلویه و دریافت مجوزهای لازم سفر سوم از دیگر فعالیت های منطقه ویژه است که برای تمرکز بر توسعه شهرستان کنگان محقق خواهد شد.

 وی اظهار کرد: اجرای پروژه های عام المنفعه مانند آبرسانی به نخل تقی و بیدخون و اجرای پروژه های شبکه آبرسانی و نیز پیگیری کسب مجوز استخدام ۵۰ در صد نیروی بومی در منطقه عسلویه از فعایت های منطقه ویژه است.

 موسوی، مدیرعامل جدید سازمان منطقه ویژه پارس را دوست و برادر خود توصیف کرد و افزود: از تمامی همکاران خود و کارکنان پرتلاش منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس می خواهم با آقای نصوری، مدیرعامل جدید سازمان نهایت همکاری و همیاری را داشته باشند.

 مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس جنوبی نیز به عنوان نماینده مدیران شرکت های مستقر در منطقه، توسعه میدان مشترک پارس جنوبی را اولویت کار صنعت نفت در این حوزه عملیاتی خواند و افزود: تلاش های خوبی برای شتاب اجرایی و توسعه فازهای باقیمانده پارس جنوبی انجام شده است.

 مهندس علی اکبر شعبان پور، افزود: شتاب بهره برداری از فازها این منطقه باید در اولویت قرار گیرد تا وعده دولت در خصوص افتتاح ۳۵ ماهه این فازها محقق شود.

مدیر کار و خدمات اشتغال سازمان منطقه ویژه پارس نیز در این مراسم افزود: تلاش های خوبی در سال های اخیر در منطقه ویژه پارس به ویژه در حوزه عملیاتی منطقه پارس کنگان انجام شده است.

 حجت الاسلام عبدالله حاجیانی که از سوی مدیران و کارکنان این سازمان سخن می گفت، ادامه داد: مدیران عامل پیشین منطقه ویژه پارس تلاش های خوب و عملکرد برجسته ای برای توسعه پایتخت انرژی کشور داشته اند و امروز نیز مدیرعامل جدید که در حوزه عمرانی کارنامه درخشانی در استان بوشهر دارد، ادامه تحرک و پیشرفت پارس جنوبی را ادامه خواهد داد.

فرماندار کنگان نیز در این مراسم، تلاش های موسوی، مدیرعامل پیشین منطقه ویژه پارس و توانمندی های نصوری مدیرعامل جدید این سازمان را در توسعه و شتاب پارس جنوبی اثرگذار خواند.

تیمور یزدان شناس، تصریح کرد: با همکاری دو مدیرعامل پیشین و جدید و استاندار بوشهر، تفاهم نامه مصوبات سفر رهبری و سفر هیئت دولت اجرایی شد که منشا تحولات عظیمی در قطب انرژی کشورخواهد شد.

وی گفت: فرمانداران شهرستان های استان بوشهر به نقش نصوری، مدیرعامل جدید منطقه ویژه پارس در توسعه استان واقفیم؛ نصوری چهره ای آشناست و به مجموعه ای وارد شده که می تواند مایه برکت شود.

 استاندار بوشهر نیز در این مراسم، توان و همت و تلاش مدیرعامل جدید سازمان منطقه ویژه را در سمت معاونت عمرانی استانداری بوشهر برای توسعه استان بوشهر مهم و برجسته توصیف کرد و افزود: بسیاری از پروژه های عمرانی در استان بوشهر به دلیل توان علمی و سواد پروژه ای مهندس نصوری اجرایی شد.

 محمدحسین جهانبخش صنعت نفت را به عنوان راهبردی ترین حوزه اقتصادی کشور دانست و ادامه داد: صنعت نفت در استان بوشهر منشا توسعه زیرساخت ها بوده است و مصوبات خوبی در دولت نهم و دهم با تامین منابع مالی از سوی وزارت نفت در این استان اجرایی شده است.

 وی، مصوبه دولت در زمینه اشتغال ۵۰ درصدی نیروهای بومی در صنایع نفت و گاز را حق مردم استان بوشهر خواند و افزود: با حضور وزیر نفت انجام این خواسته مردم شتاب خوبی گرفته است؛ اخیرا بیش از ۵۰۰ نفر از نیروهای جوان و فارغ التحصیلان استان بوشهر در صنایع نفت و گاز استخدام شده اند که به زودی کار خود را در شرکت های مستقر در منطقه ویژه پارس آغاز می کنند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ دی ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۲۸۳۵۰ بازدید