سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

شایسته سالاری در نفت در گرو اجرای صحیح طرح مدیریت عملکرد است

یک مقام مسئول در شرکت ملی نفت ایران می گوید: با ارزیابی صحیح کارکنان می توان به شناخت مناسبی از میزان شایستگی آنان دست یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد دیانت؛ معاون مدیر در آموزش و بهبود منابع انسانی این شرکت در نشست مشترک مدیریت عملکرد و آموزش که صبح امروز (۲۹ آذر) در باشگاه الهیه نفت برگزار شد، شایستگی کارکنان را در چارچوب سه عامل دانش، مهارت و توانایی های فردی مورد اشاره قرار داد و گفت: با اجرای صحیح طرح مدیریت عملکرد می توان زمینه لازم را برای مدیریت منابع انسانی نوین ایجاد کرد.

دیانت ادامه داد: با اجرایی شدن طرح مدیریت عملکرد، فرآیند جذب و پرورش استعدادها در شرکت ملی نفت ایران سمت و سوی تازه ای می یابد و همین امر در نهایت باعث بهبود عملکرد سازمانی می شود.

وی فرآیندهای کلی ترسیم شده در برنامه مدیریت منابع انسانی شرکت ملی نفت ایران را در قالب چهار عامل طراحی شغلی و سازمانی، جذب و تامین، حفظ و نگهداری و آموزش و بهسازی برشمرد و ایجاد نظام نوین عملکرد را ماحصل اجرایی شدن این طرح عنوان کرد.

دیانت با بیان اینکه برای شناخت ویژگی های فردی و شایسته سالاری در صنعت نفت باید به فرهنگ اقلیمی کارکنان توجه داشت، گفت: برنامه های مبتنی بر این نظام در هر شرکت باید با در نظر گرفتن مسائل مربوط به آن شرکت و فرهنگ غالب شرکت تنظیم و اجرایی شود.

وی در تشریح الزامات سازمانی برای پیاده سازی طرح مدیریت عملکرد اظهار داشت: حمایت مدیران ارشد سازمان به عنوان یک اصل در اجرایی شدن این طرح از اهمیت خاصی برخوردار است که درهمین راستا مقرر شده گزارش عملکرد مدیران به هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران به صورت ماهیانه ارائه شود.

دیانت درباره فرآیند اجرای طرح مدیریت عملکرد در شرکت ملی نفت ایران گفت: این طرح از مرداد سال ۱۳۸۷ از سوی هیئت مدیره شرکت ملی نفت ایران به مدیریت منابع انسانی ابلاغ شده و بر همین اساس میزان پیشرفت شرکت های فرعی و تابعه نفت در این طرح بین ۱۳ تا ۴۶ درصد تخمین زده می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۲۴۳۸۹ بازدید