سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

قرارداد توسعه میادین نفتی سوسنگرد و دهلران امضا می شود

قرارداد توسعه میادین نفتی سوسنگرد و دهلران امضا می شود/ احتمال اشاره به بورس نفت در قانون بودجه ۹۱

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران گفت: بورس نفت از آنجا که می تواند به عنوان سازوکاری برای فروش نفت به حساب آید، موضوع فروش نفت از طریق بورس در قانون بودجه سال ۹۱ لحاظ و به آن اشاره خواهد شد.

احمد قلعه بانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با بیان این مطلب افزود: امیدواریم مشکل ایجاد بورس نفت در سال آینده رفع شود اما به هر حال سیاست اصلی و وظیفه ذاتی شرکت ملی نفت ایران، حفاظت از منافع ملی  است.

وی تصریح کرد: فروش نفت با قیمت بالاتر به مشتریان خارجی، نسبت به فروش در بورس به قیمت پایین تر ارجحیت دارد و البته امیدواریم با تمهیدات لازم، زمینه فروش نفت در بورس نیز به خوبی فراهم شود.

وی با تاکید بر اهتمام بدنه وزارت نفت به تولید هر چه بیشتر نفت، خاطرنشان کرد: روند امضای قرارداد میادین نفت و گاز کشور طبق وعده داده شده مبنی بر انعقاد قرارداد توسعه ۲۱ میدان تا پایان سال جاری، ادامه خواهد داشت.

قلعه بانی، میادین دهلران و سوسنگرد  را از جمله میادینی خواند که قرارداد توسعه آن تا پایان سال به امضا می رسد و اظهار داشت: برای احداث ۲ نیروگاه در منطقه غرب کارون نیز در حال مذاکره هستیم که نتایج آن به زودی مشخص می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۸ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۸:۰۶۵۴۲ بازدید