سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

صد خانواده مسجد سلیمانی، خانه های آلوده به نفت را ترک می کنند

صد خانواده مسجد سلیمانی، خانه های آلوده به نفت را ترک می کنند/اسباب کشی با بوی نفت در شهر اولین ها

مدیرعامل شرکت نفت و گاز مسجد سلیمان می گوید:یکصد خانوار مسجد سلیمانی که در مناطق آلوده به نفت ساکن هستند به خانه های بازسازی شده از سوی سازمان مسکن و شهرسازی می روند.

کمال موسوی؛ مدیرعامل شرکت بهره برداری نفت و گاز مسجد سلیمان در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران در مورد آخرین وضعیت طرح جابه جایی مناطق آلوده به نفت در مسجد سلیمان با اعلام این خبر افزود: این طرح از سال ۱۳۸۵ آغاز شده که بر اساس آن ۵ منطقه آلوده به نفت شناسایی و ساز و کارهای لازم برای برای اجرای آن عملیاتی شد.

موسوی اعتبار پروژه جابه جایی مناطق آلوده نفتی در مسجد سلیمان را که از سوی شرکت ملی نفت ایران تامین می شود را ۱۲۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: هم اکنون سازمان مسکن و شهرسازی با نظارت استانداری خوزستان متولی اجرای این طرح است.

وی با بیان اینکه در اجرای فاز نخست جابه جایی مناطق آلوده نفتی ۷۰۰ واحد آپارتمانی از ارتش تحویل گرفته شده است توضیح داد: این واحدهای آپارتمانی پس از بازسازی به علت وسعت زیاد به یکهزار و ۳۰۰ واحد افزایش یافته اند.

مدیرعامل شرکت نفت و گاز مسجد سلیمان تصریح کرد: از این یکهزار و ۳۰۰ واحد مسکونی، به زودی ۱۰۰ واحد که از سوی سازمان مسکن و شهرسازی بازسازی شده است تحویل می شود.

موسوی با بیان اینکه با پایان طرح، ۵ هزار خانوار ساکن در مناطق آلوده باید جابه جا شوند افزود: مقرر شده کارگروهی با حضور هرمز قلاوند؛ مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، استانداری خوزستان، معاون مالی و عمرانی استانداری، امور حقوقی  و همچنین فرمانداری مسجد سلیمان برگزار شود تا ارزش ریالی منازل مسکونی با آپارتمان های قابل واگذاری از سوی  کارشناسان دادگستری بررسی  و تصمیمات لازم برای پرداخت این ما به التفاوت قیمتی گرفته شود.

مسجدسلیمان زادگاه طلای سیاه در ایران و خاورمیانه است که از سحرگاه پنجم خرداد ۱۲۸۷ شمسی با کشف نفت در آن ،به تاریخ این صنعت در ایران پیوند خورد؛با وجود اینکه مسجدسلیمان به دلیل برخورداری از میادین نفتی سرشار از اولین های مدرنیته در ایران برخوردار شد اما در طول دهه های گذشته به دلیل فقدان ساختار صحیح در اقتصاد ایران مسجد سلیمان در حالی که حق  و مزیت برخورداری از بالاترین ضریب توسعه در ایران را داراست، اما متاسفانه همواره با محرومیتی تلخ دست و پنجه نرم می کند طی سالهای اخیر شرکت ملی نفت ایران برنامه هایی را برای رفع محرومیت از این زادگاه ماندگار نفت ایران تدارک دیده است ،تلاشی که البته باید با همدلی ،همراهی ،همکاری و عزمی ملی در تمامی نهادهای ملی و منطقه ای به نتایج مطلوب منتهی شود.

شماره خبر:۱/۷۹۴۵

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۳۵۳۳۱ بازدید