سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

افزایش ۲ میلیون لیتری تولید روزانه بنزین سوپر کشور تا پایان دی ماه

مدیرعامل شرکت پالایش نفت آبادان از افزایش روزانه ۲ میلیون لیتری تولید بنزین سوپر کشور با راه‌اندازی مرحله دوم طرح بنزین سازی پالایشگاه آبادان تا پایان دی ماه امسال خبر داد.

مهندس عبدالرضا مهربان در گفت و گو با خبرنگار شانا افزود: با راه اندازی مرحله دوم طرح بنزین سازی پالایشگاه آبادان تا قبل از بهمن ماه امسال، روزانه ۲ میلیون لیتر به ظرفیت تولید بنزین سوپر کشور افزوده می شود.

وی تاکید کرد: فرآیند نصب مکانیکی مرحله دوم طرح بنزین سازی پالایشگاه آبادان به طور کامل پایان یافته است و در مرحله پیش راه اندازی قرار دارد.

مدیرعامل پالایشگاه آبادان افزود: آماده سازی خطوط لوله و دستگاه ها و شست و شوی همه تجهیزات با اسید از مراحل پیش راه اندازی و در حال انجام است و پیش بینی می کنیم همه تجهیزات و دستگاه ها تا قبل از بهمن ماه آماده راه اندازی شوند.

به گزارش شانا، ساخت مجتمع بنزین سازی جدید در پالایشگاه آبادان، اهمیتی ویژه دارد و با اجرای کامل این پروژه، روزانه حدود ۶میلیون لیتر بنزین سوپر با اکتان ۹۴ به ظرفیت تولید بنزین این پالایشگاه افزوده خواهد شد.

پروژه بنزین سازی پالایشگاه آبادان در دو مرحله به بهره برداری می رسد که با بهره برداری مرحله نخست آن در خرداد امسال، روزانه چهار میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر به ظرفیت تولید بنزین این پالایشگاه افزوده شد و با بهره برداری از مرحله دوم این طرح و راه اندازی واحد الکیلاسیون، ظرفیت تولید بنزین این پالایشگاه روزانه دو میلیون لیتر دیگر افزایش خواهد یافت.

پروژه بنزین سازی پالایشگاه آبادان با هزینه حدود ۸۰۰ میلیون دلار و پروژه بهینه سازی و طرح تثبیت ظرفیت این پالایشگاه نیز با هزینه حدود ۳ میلیارد دلار در حال اجراست که با اجرای این طرح ها، پالایشگاه آبادان به یک پالایشگاه تازه نفس تبدیل خواهد شد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۳۲۲۷۱ بازدید