سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

روز عاشورا کمترین رکورد مصرف بنزین امسال رقم خورد

میانگین مصرف روزانه بنزین کشور در هفته سوم آذرماه،‌ همزمان با دهه محرم و ایام تعطیل تاسوعا و عاشورای حسینی،‌ حدود ۱٫۳ درصد کاهش یافت و به ۵۸٫۶ میلیون لیتر رسید.

به گزارش خبرنگار شانا، بر اساس آمارهای رسمی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مجموع مصرف بنزین کشور در روزهای ۱۲ تا ۱۸ آذر به ۴۱۰ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر رسید که نسبت به هفته پیش از آن (۴۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر)، ۵ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر (۱٫۳ درصد) کاهش یافته است.

در هفته مورد بررسی، بیشترین مصرف بنزین کشور مربوط به روز یکشنبه (۱۳ آذر) با ۷۳ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر و کمترین آن مربوط به روز سه شنبه (۱۵ آذر) با ۳۸ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر است.

مصرف گازوییل کشور حدود ۵ درصد کاهش یافت

مصرف گازوییل کشور در فاصله زمانی ۱۲ تا ۱۸ آذرماه کاهش یافت؛ به گونه ای که مجموع مصرف این فرآورده با متوسط روزانه ۹۹ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر، به ۶۹۸ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر رسید که در قیاس با هفته پیش از آن (۷۴۰ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر)، ۴۱ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر (۵٫۶ درصد) کاهش یافت.

بالاترین رقم مصرف گازوییل کشور در زمان یادشده به روز چهارشنبه (۱۶ آذر) با ۱۷۰ میلیون لیتر و کمترین آن به روز سه شنبه (۱۵ آذر) با ۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر اختصاص داشت.

افزایش مصرف نفت کوره، کاهش مصرف نفت سفید

بر پایه آمار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مجموع مصرف نفت کوره کشور در فاصله زمانی ۱۲ تا ۱۸ آذر افزایش یافت؛ به گونه ای که مصرف این فرآورده با متوسط روزانه ۴۶ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر به ۳۲۴ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر رسید که نسبت به هفته پیش از آن (۳۰۹ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر)، ۱۵ میلیون لیتر (۴٫۸ درصد) افزایش نشان می دهد.

مجموع مصرف نفت سفید کشور در این فاصله زمانی به ۱۳۲ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن (۱۸۳ میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر)، ۵۱ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر (۲۸ درصد) کاهش یافته است.

مصرف بنزین سوپر کشور حدود ۱۰ درصد کاهش یافت

مجموع مصرف بنزین سوپر کشور نیز هفته گذشته با میانگین روزانه ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر به ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن (۱۸ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر)، ۱ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر (۹٫۳ درصد) کاهش یافته است.

مصرف بنزین تهرانی ها نیز ۱۰ درصد کاهش یافت

بر اساس آمار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران مجموع مصرف بنزین تهران در فاصله زمانی ۱۲ تا ۱۸ آذر، ۸۲ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر اعلام شده که در مقایسه با هفته پیش از آن (۹۱ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر)، ۸ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر (۹٫۷ درصد) کاهش یافته است.

میانگین مصرف روزانه بنزین تهران هفته گذشته ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر بوده است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۲۲۴۳۷ بازدید