سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

تجهیزات مورد نیاز پارس جنوبی از انبارهای صنعت نفت تامین می شود

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس از تاکید وزیر نفت بر لزوم تامین تجهیزات و کالاهای مورد نیاز توسعه فازهای پارس جنوبی از انبارهای صنعت نفت کشور خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، سید پیروز موسوی؛ مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، با بیان این مطلب افزود: با تلاش و تدبیر وزیر نفت، تعامل و همکاری ملی برای توسعه پارس جنوبی ایجاد شده است و وزیر نفت طی سفر اخیر خود به منطقه ویژه پارس و بازدید از فازهای مختلف پارس جنوبی، در نشست با مدیران عامل شرکت های مستقر در پارس جنوبی بر شتاب بیشتر عملیات اجرایی فازهای باقیمانده تاکید کرد و خواستار بسیج همگانی صنعت نفت برای تامین تجهیزات و کالاهای مورد نیاز فازهای جدید در حال ساخت این حوزه عملیاتی شد.

موسوی ادامه داد: راهکارهای وزیر نفت برای تامین منابع مالی طرح توسعه پارس جنوبی، بسیار کارآمد و اثرگذار است و موجب ایجاد فضای امیدواری بیشتر بین مدیران و پیمانکاران فازهای پارس جنوبی شده است.

وی تصریح کرد: با تاکید وزیر نفت به زودی بخش وسیعی از کالاها و تجهیزات مورد نیاز پارس جنوبی از انبارهای صنعت نفت، وارد پارس جنوبی می شود؛ این تدبیر مهندس قاسمی موجب رفع تنگناهای توسعه ای در پارس جنوبی خواهد شد.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه پارس با بیان اینکه وزیر نفت در سفر اخیر به عسلویه از انبارهای موجود در پارس جنوبی بازدید کرد و در جریان وضعیت کالاها و تجهیزات انبارها قرار گرفت، یادآور شد: پیرو دستور و تاکید وزیر، آن دسته از کالاها و تجهیزات مورد نیاز پارس جنوبی که در انبارهای مناطق نفتخیز جنوب و دیگر مناطق عملیاتی صنعت نفت وجود دارد، به زودی وارد پارس جنوبی خواهد شد.

موسوی گفت: وزیر نفت با بررسی دقیق امور فنی و عملیاتی فازهای ۱۲، ۱۳ و ۱۴، ۱۵ تا ۱۸ و ۲۲ تا ۲۴، در نشست با مدیران و پیمانکاران اجرایی فازهای یاد شده میزان کالا و تجهیزات مورد نیاز این فازها را ارزیابی کرد.

وی همچنین با اشاره به برگزاری جلسه شورای عالی سیاستگذاری منطقه ویژه پارس، یادآور شد: در نشست اخیر این شورا که به ریاست وزیر نفت برگزار شد، مصوبات سازنده ای مورد موافقت مهندس قاسمی قرار گرفت که به نوع خود در توسعه زیرساخت های فازهای پارس جنوبی اثرگذار خواهد بود.

مدیرعامل سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس خاطرنشان کرد: تدبیر و سیاست های اجرایی وزیر نفت موجب شده است پیمانکارن فازهای باقیمانده و در حال ساخت پارس جنوبی برای شتاب عملیات اجرایی در یک فضای رقابتی، تمامی نیرو و امکانات خود را برای پیشبرد اهداف نظام و راهبردهای صنعت نفت کشور درحوزه پارس جنوبی بسیج کنند.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۳۹۳۱۸ بازدید