سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

خداحافظی اراکی ها با خط لوله های نفت

خداحافظی اراکی ها با خط لوله های نفت/سنجان و شازند هم از همسایگی خط لوله ها دور می شوند

تا پایان آذرماه سال جاری، کلیه خطوط لوله نفت و فرآورده های نفتی به طور کامل از محدوده شهرهای اراک، سنجان و شازند خارج می‌شوند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران ، سیدحمید حسینی مدیر منطقه مرکزی  شرکت خطوط لوله و مخابرات ایران با اعلام این خبر گفت: تاکنون خطوط ۱۶ اینچ فرآورده و ۲۶ اینچ نفت خام از مناطق مسکونی شهرهای اراک، سنجان و شازند جمع آوری شده است و تا پایان آذرماه خطوط ۱۰ اینچ باقی مانده در شهرهای اراک و سنجان نیز حذف خواهند شد.

وی افزود: یکی از دغدغه های مطرح شده در سفرهای هیات دولت به استان مرکزی عبور این خطوط از مناطق مسکونی این شهرها بود.

مدیرمنطقه مرکزی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، یکی از اصلی ترین نگرانی های منطقه مرکزی را موضوع تامین امنیت ساکنان محدوه این خطوط برشمرد و اضافه کرد: منطقه مرکزی به عنوان شاهراه انتقال نفت خام و فرآورده های نفتی در کشور است و حساسیت ها به منظور تامین امنیت این خطوط بسیار زیاد است و مشکل اصلی پیش روی این شرکت رعایت نکردن محدوده قانونی این خطوط از سوی مردم است.

حسینی تاکید کرد: مردم گاهی با ساخت و سازهای نامناسب، کشاورزی و حفاری های غیرمجاز در محدوده تاسیسات نفتی به ویژه خطوط لوله انتقال نفت باعث بروز حوادث جدی می شوند.

وی افزود: با افزایش آگاهی مردم در این زمینه و همکاری آنان ضمن جلوگیری از بروز خطرات احتمالی، هزینه های ناشی از حوادث نیز از بین خواهد رفت.

منطقه مرکزی شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، وظیفه مدیریت و نگهداری ۱۶۰۰ کیلومتر خطوط لوله و نفت خام و فرآورده های نفتی، چهار مرکز انتقال نفت، چهار پایانه نفتی، سه ایستگاه تقلیل فشار و ۳۷ ایستگاه حفاظت کاتدیک را به عهده دارد.

 

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۴۹۴۷۷ بازدید