سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

کیان:توجه به نیروی انسانی برای ما شعار نیست

نفت ،برای افزایش سلامت کارکنانش در سرخس، DAY کلینیک می سازد/کیان:توجه به نیروی انسانی برای ما شعار نیست

همزمان با هفته بسیج، با حضور مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت کشور کلنگ دی کلینیک صنعت نفت سرخس به زمین زده شد تا سطح خدمات سازمان بهداشت و درمان نفت در مرزی ترین نقطه شمال شرق ایران ارتقا یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمدجواد کیان؛ مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت در این مراسم یکی از ویژگی های منحصر به فرد صنعت نفت را توجه خاص به نیروی انسانی خواند و گفت: نیروی انسانی محور توسعه پایدار است و ما نمی خواهیم این مساله در حد شعار باقی بماند.

وی افزود: مناطق عملیاتی نفت در نقاط محروم است اگر بخواهیم نیرو درآن جا فعال باشد باید به مسایل رفاهی و سلامتی آنان توجه شود.

مدیرعامل سازمان بهداشت و درمان صنعت نفت کشور با اشاره به اینکه اقدامات چشمگیر این سازمان تصریح کرد: با توجه به قدمت صنعت نفت و فضاهای فیزیکی آن ضروری بود که بازسازی و نوسازی کاملی صورت بگیرد که اولین مجوز سال ۱۳۸۵ توسط هیات دولت در راستای ساخت چند بیمارستان از جمله در سرخس صادر شد.

کیان اظهارداشت: با توجه به اینکه بیمارستان ۹۶ تختخوابه در سرخس ساخته شد و وزیر بهداشت وقت نیز قول مساعد در زمینه استفاده از این مرکز را دادند تصمیم گرفته شد که صنعت نفت دی کلینیک در سرخس احداث کند تا خلاهای موجود در شهر پرشود.

وی گفت: این دی کلینیک در فضایی۱۱هزار متری با ۶۷۰۰متر زیربنا در ۳ طبقه با اعتباری حدود ۱۰میلیارد تومان طی ۲۴ ماه احداث خواهد شد.

به گفته این مقام مسوول، فضای فیزیکی در نظر گرفته شده برای این دی کلینیک نزدیک به بیمارستان ۶۰ تختخوابه است و امکان ارتقا به بیمارستان را داراست.

کاظم سعیدی؛ رئیس بهداشت ودرمان صنعت نفت شمال شرق کشور نیز در این مراسم گفت: این مرکز وظیفه حفظ سلامت بیش از ۳۰هزار نفر از خانواده صنعت نفت را در گستره ۵ استان به عهده دارد که می توان گفت ۳۵ درصد مساحت کل کشور تحت پوشش این مرکز است.

سعیدی با عنوان اینکه ۷ هزار نفر ازجمعیت طبی این مرکز ساکن سرخس هستند، اظهارداشت: بهداری صنعت نفت از سال ۱۳۶۴ شروع به فعالیت کرده و از سال ۱۳۶۵ به مکان فعلی با مساحت ۱۸۰۰مترمربع انتقال یافته است.

وی افزود: احداث دی کلینیک صنعت نفت سرخس پروژه عام المنفعه ای است و قطعاً به مردم محروم منطقه نیز خدمات ارائه خواهد داد.

مسعود حسنی؛ مدیرعامل شرکت پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد نیز با اشاره به اینکه محل تامین اعتبار این پروژه شرکت ملی گاز ایران است، اظهار داشت: احداث دی کلینیک صنعت نفت سرخس یکی از عواملی است که باعث سرآمدی این شرکت می شود.

حسنی با اشاره به تعامل خوبی بین این شرکت و مسوولان شهرستان وجود دارد، افزود: احداث این مرکز درمانی جدید باعث می شود که از امکانات شهرستان استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: برای پیشبرد این پروژه بزرگ لازم است که پیمانکار پروژه از امکانات بالقوه شهرستان استفاده کند.

حسنی اظهارداشت: پس از احداث ساختمان دی کلینیک ساختمان فعلی بهداری صنعت نفت به مجتمع بزرگ آموزشی تبدیل می شود.

علیرضا بوستانی؛ فرماندار سرخس نیز در این مراسم خاطرنشان ساخت: حق این است که مردم منطقه که توسعه امنیت پایدار را برعهده دارند از امکانات مناسب برخوردار باشند.

وی گفت: بیمارستان ۹۶ تختخوابه ای که در این شهرستان احداث شده باتوجه به اینکه تمامی استانداردهای لازم در احداث آن رعایت شده ولی از نظر تجهیز، نگه داری و خدمات شایسته مردم سرخس نیست.

بوستانی اظهارداشت: احداث این دی کلینیک کار شایسته ای است که به عنوان خدمتگزاران محلی از این کار استقبال می کنیم و امیدواریم که در کنار خانواده صنعت نفت همه مردم شهرستان از خدمات آن بهره مند شوند.

وی با اشاره به اینکه ظرفیتهای منطقه با کمک شرکت نفت و گاز بالاست، تصریح کرد: از ۹۰ روستای این شهرستان فقط بیش از ۲۰ روستا از نعمت گاز برخوردار هستند و گازرسانی به بقیه روستاها صورت نگرفته که این خیلی جای تاسف دارد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ آذر ۱۳۹۰ساعت: ۰۸:۴۸۴۰۰ بازدید