سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

آزمون استخدامی برای جذب حدود ۳ هزار نیروی پیمانکاری در پتروشیمی

تا آذر امسال برگزار می شود

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت از برگزاری آزمون استخدامی برای نیروهای پیمانکار با مدرک تحصیلی فوق دیپلم به بالا در شرکت ملی صنایع پتروشیمی تا آذر امسال خبر داد.

دکتر سید علیرضا میرمحمدصادقی در گفت و گو با خبرنگار شانا تصریح کرد: این شرکت تا کنون برای جذب نیرو در سه هزار سمت خالی اعلام آمادگی کرده است و همه نیروهای پیمانکار شاغل در شرکت پتروشیمی با توجه به تخصص های اعلام شده می توانند در این آزمون شرکت کنند.

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت، زمان برگزاری آزمون نیروهای پیمانکار پتروشیمی را تا آذر امسال اعلام و تصریح کرد: این آزمون در قالب یک آزمون عمومی شامل دروس کامپیوتر، زبان و هوش برگزار می شود.

به گفته وی، دوبرابر ظرفیت اعلام شده از سوی شرکت پتروشیمی در این آزمون انتخاب و پس از اعلام نتایج آزمون و مصاحبه، حدود سه هزار نفر جذب و قرارداد آنها به صورت مدت معین بسته می شود.

وی یادآور شد: قراردادهای مدت معین تنها در مقابل سمت بسته می شود و دیگر سمت های قائم به شخص در صنعت نفت نداریم.

معاون وزیر نفت تاکید کرد: حقوق نیروهای پیمانکار صنعت نفت مانند نیروهای رسمی شاغل در این صنعت پرداخت می شود.

وی افزود: شرکت های پیمانکار در کمیسیون مناقصات بر اساس رقابت انتخاب می شوند؛ یک گروه از نیروهای پیمانکار در پروژه ها و گروه دیگر در فعالیت هایی که بر اساس قانون برون سپاری شدند، مشغول کار هستند و بر این اساس، نیروهای پیمانکار ممکن است با توجه به شرایط کاری در پیمان های بعدی نیز حضور داشته باشند.

 

میرمحمدصادقی با بیان این که هم اکنون ۹۰ هزار نیروی رسمی در صنعت نفت مشغول کار هستند، افزود: در گذشته ۱۵۰ هزار سمت سازمانی در صنعت نفت وجود داشت ولی هم اکنون به ۱۲۰ هزار سمت کاهش یافته و سمت های حذف شده برون سپاری شده اند.

میرمحمدصادقی افزود: بر اساس توافق امضا شده با سازمان مدیریت برنامه ریزی، آزمون هایی در شرکت ملی نفت و شرکت گاز برای نیروهای پیمانکاری با مدرک فوق دیپلم به بالا برگزارشد و افراد برگزیده پس از گزینش نهایی در سمت های تعیین شده جذب شدند.

این مقام مسئول با تاکید بر این که جذب نیروی انسانی در قالب قرارداد مدت معین تنها در برابر پست‌ها و سمت‌های سازمانی خالی امکان پذیر خواهد بود، یادآور شد: هر جایی از صنعت نفت که سمت سازمانی خالی باشد، کارکنان پیمانکاری آن بخش می‌توانند در این آزمون شرکت کنند و در صورت قبولی، به صورت قرارداد مدت معین جذب شوند.

وی با بیان این که ۲۰ درصد از نیروی پیمانکاری شاغل در سمت های برون سپاری شده دارای مدرک تحصیلی فوق دیپلم به بالا هستند، گفت: برگزاری آزمون در میان این نیروها برای سمت های موردنیاز سازمان، یکی از امتیازهایی است که برای نیروهای شاغل در این سمت ها در نظر گرفتیم.

تاسیس یک شرکت تعاونی برای نیروهای پیمانکاری با مدرک دیپلم

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت از ایجاد شرکت های تعاونی برای نیروهای دیپلمه پیمانکاری خبر داد و افزود: کارکنان پیمانکاری با مدرک دیپلم با تاسیس یک شرکت تعاونی ساماندهی خواهند شد.

میرمحمد صادقی با بیان این که این شرکت تعاونی از میان نیروهای پیمانکار با مدرک دیپلم تشکیل می شود، تصریح کرد: در صورت صدور مجوزهای لازم، ساماندهی نیروهای پیمانکاری دیپلمه به مدت سه سال، بدون برگزاری مناقصه به این شرکت های تعاونی واگذار خواهد شد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۲ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۳:۰۷۳۷۳ بازدید