سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

نشست پیمانکاران و مجریان پارس جنوبی در حضور مهندس قلعه بانی

نشست پیمانکاران و مجریان پارس جنوبی در حضور مهندس قلعه بانی/۵ میلیارد دلار اعتبار جدید برای شتاب در توسعه پارس جنوبی

نخستین نشست هم اندیشی بررسی راهکارهای تسریع در اجرای طرح های توسعه میدان گازی پارس جنوبی امروز (۲۱ آبان ماه) با حضور مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و مدیران عامل شرکت های پیمانکار فعال در این میدان مشترک برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، در این جلسه عمده ترین مشکلات و تنگناهای اجرایی پروژه های در دست ساخت میدان پارس جنوبی به تفکیک، مورد مطالعه و ارزیابی مدیران ارشد شرکت ملی نفت ، شرکت نفت و گاز پارس و پیمانکاران طرح ها قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در نشست مشترک با پیمانکاران طرح های پارس جنوبی گفت : پروژه های موجود در این میدان مشترک ، مجموعه ای از مگا پروژه هایی است که برای اولین بار در تاریخ صنعت نفت به اجرا در می آید.

احمد قلعه بانی؛ مدیر عامل شرکت ملی نفت ایران با اشاره به لزوم پیگیری برنامه زمان بندی فازهای گازی پارس جنوبی از اجرایی شدن ارائه بسته جدید تامین منابع مالی ارزی و ریالی به طرح های متقاضی تسهیلات خبرداد.

وی با بیان اینکه مجوزهای لازم برای انتشار اوراق صکوک ریالی از بانک مرکزی اخذ شده است، افزود: با نهایی شدن اختصاص منابع مالی در هیات مدیره شرکت ملی نفت ایران با اولویت پروژه های در دست ساخت این حوزه ، تا پایان سال جاری، ۵ میلیارد دلار اعتبارات جدید به منظور سرعت در بهره گیری از فازهای این میدان مشترک تزریق خواهد شد.

قلعه بانی هدایت طرحهای در دست ساخت پارس جنوبی به سمت اهداف عالی پیش بینی شده در برنامه اجرایی را مهم ترین اولویت صنعت نفت دانست و گفت: سازندگان و پیمانکاران بایستی ضمن ملاحظه مقررات مربوط به زمان بندی، “کیفیت” اجرای طرح ها را به طور دقیق مورد توجه قرار دهند.

وی افزود : به طور یقین شرکت ملی نفت ایران در راستای دستور مقام عالی وزارت با تمرکز بر چالشهای اجرایی طرح ها عمده ترین مشکلات پیمانکاران در مسیر توسعه پروژه ها را به زودی رفع خواهد نمود.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۶:۱۵۲۷۸ بازدید