سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

کاهش ضریب تکرار حوادث در شرکت ملی حفاری ایران به زیر یک درصد

رییس HSE شرکت ملی حفاری ایران گفت: با برنامه ریزی های متنوع در زمینه رعایت اصول HSE و مدیریت ریسک در حفاری چاه های نفت و گاز، ضریب تکرار حوادث این شرکت در سال گذشته به ۰٫۹۲ کاهش یافت.

ناصر حمیداوی رییس HSE شرکت ملی حفاری ایران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب افزود: با برنامه ریزی های متنوع، ضریب تکرار حوادث در شرکت ملی حفاری از حدود ۵٫۵ در سال ۸۲ به کمتر از یک در سال گذشته کاهش یافت که این نشان دهنده روند رو به رشد بهره مندی از الزامات ایمنی، بهداشت و محیط زیست دراین شرکت است.

وی با اشاره به رتبه اول HSE این شرکت در بین شرکت های تابعه شرکت ملی نفت ایران در شاخص کاهش حوادث، تصریح کرد: صنعت حفاری به عنوان صنعت پرریسک جهان مشهور است و با توجه به این موضوع، کنترل حوادث در این صنعت کار ارزشمندی است.

حمیداوی، اجرای مدیریت ریسک چاه های نفت و گاز و ارزیابی و شناخت چاه ها به منظور کاهش هرچه بیشتر حوادث را از جمله مهم ترین اقدامات HSE شرکت ملی حفاری عنوان کرد و ادامه داد: دستگاه های حفاری نیز هر سه ماه یکبار به طور کامل بازرسی می شوند تا مخاطرات احتمالی ناشی از نقص دستگاه حفاری به صفر برسد.

وی از تدوین برنامه درازمدت توسعه نظام HSE در شرکت ملی حفاری خبر داد و خاطرنشان کرد: بهره مندی از تجارب عملیاتی در حوادث و رویدادهای گذشته، از جمله مواردی است که همواره مدنظر مدیریت ایمنی، بهداشت و محیط زیست این شرکت قرار دارد.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۱ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۱۷۳۷۸ بازدید