سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN

سبد سوخت کشور تا پایان برنامه پنجم توسعه تدوین می شود

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت، از طراحی و تدوین سبد سوخت کشور تا پایان برنامه پنجم توسعه اقتصادی کشور خبر داد.

عباس کاظمی؛ مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت،در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر، تنوع سوخت را از ویژگی مهم سبد سوخت دانست و گفت: استفاده از سوخت دیزل با توجه به افزایش تولید خودروهای سواری دیزلی در سبد سوخت مورد توجه قرار گرفته است.

وی افزود: تا پایان برنامه پنجم توسعه اقتصادی کشور ودر گام بعدی تا پایان افق چشم‌انداز ۲۰ ساله، به ترتیب ۵ درصد و ۲۴ درصد از خودروهای سواری، دیزلی می‌شوند.

کاظمی به ضرورت توسعه حمل و نقل ریلی در کشور به عنوان یکی از مهم‌ترین راه‌ کارهای کاهش مصرف انرژی، اشاره کرد و گفت: به همین منظور شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت در تمام کمیته‌های هم‌عرض حمل و نقل ریلی حضور و این شرکت در تدوین آیین‌نامه‌های حمل و نقل ریلی، مشارکت دارد و هر سال استانداردهای آن را ترویج می‌کند.

مدیرعامل شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت همچنین از تدوین ۱۷استاندارد این شرکت در زمینه صنعت انرژی‌بر(سیمان، آهن، فولاد، آجر، شیشه، آهک و…) در کشور خبر داد و افزود: تدوین استانداردها و معیارهای مصرف انرژی، ممیزی انرژی به‌منظور شناسایی پتانسیل‌های صرفه‌جویی و راهکارهای اجرایی آن در واحد‌های صنعتی و توسعه فن‌آوری‌های صرفه‌جویی انرژی از جمله سیاست‌های اجرایی بهینه‌سازی انرژی در بخش صنعت است.

وی با بیان این‌که صنایع تازه ‌تاسیس باید ابتدا از شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت موافقت سوخت دریافت کنند، گفت: براساس کنترل‌های این شرکت در ۵ سال گذشته، سوخت صنایع تازه‌تاسیس انرژی‌بر، مطابق با استانداردهای روز است، اما صنایع قدیمی همچنان باید اصلاح شوند.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۸ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۵۷۳۳۱ بازدید