سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ EN

سیاست های حضور پیمانکاران در طرح های نفتی مشخص تر می شود

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: با اصلاح و بازنگری قانون تاسیس وزارت نفت، مشکلات، راهبردها و سیاست های فعالیت پیمانکاران در پروژه های صنعت نفت مشخص تر می شود.

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار شانا درباره روند اجرای طرح های در دست اجرای پارس جنوبی گفت: شرکت نفت و گاز پارس، هر دو ماه یک بار، گزارش عملکرد روند پیشرفت فازهای پارس جنوبی را به کمیسیون انرژی ارائه می دهد.

عبدالله کعبی با تاکید بر ضرورت حمایت از پیمانکاران داخلی گفت: در صورتی که از پیمانکاران حمایت های لازم نشود، نمی توانند جداگانه در پروژه ها فعالیت کنند.

وی یکی از راهکارهای افزایش توان پیمانکاران در اجرای پروژه های صنعت نفت را تشکیل کنسرسیوم اعلام و تصریح کرد: فعالیت پیمانکاران داخلی در قالب کنسرسیوم، دادن تسهیلات و تامین نیازمندی ها، توان آنان را در اجرای پروژه ها افزایش می دهد.

کعبی با اشاره به وجود توانایی فنی و مهندسی در کشور برای اجرای پروژه های نفتی گفت: هم اکنون توان صادرات خدمات مهندسی از کشور وجود دارد.

وی تصریح کرد: مجلس اختیارهای لازم را به وزارت نفت برای واگذاری پروژه ها به پیمانکاران داخلی داده است و واگذاری پروژه ها به پیمانکاران داخلی در صورتی که این توانمندی در داخل کشور وجود دارد، همواره یکی از بحث های جدی مجلس بوده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان این که شرکت تاسیسات دریایی یکی از شرکت های موفق در زمینه تامین نیازهای صنعت نفت در بخش فراساحلی بوده است، افزود: با وجود تحریم های اخیر، این شرکت در تامین نیازمندی های فازهای پارس جنوبی(سکو، لوله گذاری و …) بسیار خوب عمل کرده و علاوه تامین تجهیزات مورد نیاز صنعت نفت در بخش دریایی، سبب اشتغال زایی بیش از ۳ هزار نفر نیروی انسانی شده است.

کعبی تصریح کرد: برداشت از میدان های مشترک با قطر و عراق با هدف ارزآوری و حفظ منافع ملی، از رویکردهای مهم وزارت نفت و کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی است.

 

نماینده مردم آبادان در مجلس شورای اسلامی گفت: همزمان با اجرای قانون هدفمندی یارانه ها، مصرف بنزین در کشور کاهش و تولید آن افزایش یافت که این مهم، صادرات این فرآورده راهبردی را به همراه داشته است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۷ آبان ۱۳۹۰ساعت: ۰۷:۳۱۳۱۹ بازدید