سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۱ EN

ظرفیت خطوط تلفن ورودی صنعت نفت ۱۰ برابر شد

مدیر مخابرات شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت گفت: با تعریف کدهای جدید برای مجموعه صنعت نفت، ظرفیت خطوط ورودی مراکز تلفن IP-PBX نفت به بیش از ۱۰ برابر افزایش یافت.

به گزارش شانا به نقل از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت، محمد علی پیشاهنگ با بیان این که کد قدیم وزارت نفت ۶۱۵ بوده که با تغییر شماره تلفن های تهران از ۷ رقم به ۸ رقم به ۶۶۱۵ تبدیل شده است، افزود: با راه اندازی شبکه یکپارچه صوت و دیتا در خرداد ۸۹، امکان تماس از خارج از صنعت نفت با پیش شماره ۶۶۱۵ از ۳۵۰۰ به ۱۰ هزار شماره افزایش یافت.

وی تصریح کرد: در فاز دوم با به کارگیری چهار کد (۶۱۶۲، ۶۱۶۳، ۶۱۶۴، ۶۱۶۵) تعداد مشترکانی که توانایی برقراری ارتباط مستقیم بدون اپراتور را خواهند داشت، به ۴۰ هزار شماره افزایش خواهد یافت که حاکی از افزایش امکانات بیش از ۱۰ برابری در شبکه WANصنعت نفت است.

پیشاهنگ گفت: این اقدام علاوه بر افزایش سرویس های شبکه مخابرات شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، سبب یکپارچه سازی تماس های ورودی به داخل وزارت نفت و ارسال CALLER-ID مشترک به بیرون از شبکه نفت خواهد شد.

به گفته این مقام مسئول، از یازدهم آبان ماه برای مدتی محدود، امکان استفاده همزمان از کد قدیمی (۶۶۱۵) و جدید در وزارت نفت فراهم و لازم است مراجعه کنندگان بعد از این تاریخ، از خطوط شهری با کدهای جدید به صورت شماره ۵ رقمی داخلی +۶۱۶ شماره گیری کنند.

ارتباطات داخلی در WAN صنعت نفت همچنان با شماره گیری پنج رقم داخلی که فهرست آن در سایت WWW.IOPTC.ORG وجود دارد، صورت می پذیرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۵:۱۳۴۹۰ بازدید