سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

نخستین پروژه حفاظت الکترو نیک در مناطق نفتخیز جنوب درآستانه بهره برداری است

رییس حراست شرکت ملی نفت ایران می گوید:پروژه حفاظت الکترونیک تاسیسات خامی و مارون ۵ در مناطق نفتخیز جنوب در مرحله پیش راه اندازی قرار دارد.

محمد حسین دانشفر رییس حراست شرکت ملی نفت ایران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی NIOC با اعلام این خبر افزود:این پروژه شامل تاسیسات و اماکن مربوط به آن بوده که در مدت زمان ۱۸ ماه و با بودجه ای بالغ برچهار میلیارد و چهارصد میلیون ریال اجرا گردیده است که اولین پروه اجرا شده حفاظت الکترونیک در مناطق نفتخیز به شمار می رود.

وی تصریح کرد:از دیگر پروژه های درحال اجرا در مناطق نفت خیز جنوب، پروژه های تاسیسات اهواز ۲، اهواز ۵، آبتیمور، مارون ۳ و ساختمان ستاد اهواز است که عمدتاً دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۵۰ درصد بوده و تعدادی از این پروه ها تا پایان سال به بهره برداری خواهد رسید.

دانشفر یادآور شد:با تغییر ردیف بودجه ای از جاری به سرمایه ای، در روند اختصاص بودجه به پروژه ها در شرکت های تابعه شتاب بیشتری ایجاد می شود به طوریکه در حال حاضر تعداد زیادی از پروژه ها در شرکت های تابعه مناطق نفت خیز جنوب تامین اعتبار گردیده و در مرحله تشریفات برگزاری مناقصه می باشد.

رییس حراست شرکت ملی نفت ایران در ادامه گفت:در مناطق نفتخیز ۱۵۶ پروژه حفاظت الکترونیک تاسیسات مشتمل بر ۲۴۱ زیر پروژه تعریف شده است.

به گفته ی دانشفر پیش بینی می شود تا چند سال آینده، اکثر تاسیسات این شرکت به سسیستم های مدرن حفاظت الکترونیک مجهز شوند.

وی ادامه داد:برای تاسیسات و اماکن شرکت ملی نفت ایران حدود ۳۳۳طرح تهیه شده است که این طرح ها در مراحل تامین اعتبار و تشریفات برگزاری مناقصه قرار دارند و مابقی تاسیسات نیز در حال تهیه طرح می باشند.

محمدحسین دانشفر یادآور شد:از این تعداد پروژه حدود ۱۰۰ پروه در حال اجرا می باشد.

وی خاطر نشان کرد:در بخش دریا نیز پروژه حفاظت الکترونیک تاسیسات و سکوهای بهره برداری نفتی در محدوده شرکت نفت فلات قاره در جزیره خارگ پیشرفتی حدود ۸۰ درصد داشته است و امیدواریم این تاسیسات تا پایان سال به بهره برداری برسد.

وی همچنین از پیشرفت مناسب پروژه حفاظت الکترونیک تاسیسات پایانه های نفتی در جزیره خارگ خبر داد و تصریح کرد:این پروژه که عملیات اجرایی آن از ابتدای سال جاری آغاز گردیده،تاکنون حدود ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

دانشفر ضمن تاکید بر برنامه ریزی مدون برای گسترش سطح پوشش های حفاظتی در شرکت ملی نفت ایران گفت: در یک برنامه پنج ساله، تمامی تاسیسات و اماکن شرکت ملی نفت ایران زیر پوشش حفاظت الکترونیک قرار می گیرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۶ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۱۸۴۳۰ بازدید