سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ EN

دانشجویان نفت فقط به درس خواندن اکتفا نکنند،محیط های عملیاتی را ببینند و تجربه بیفزایند

دانشجویان نفت فقط به درس خواندن اکتفا نکنند،محیط های عملیاتی را ببینند و تجربه بیفزایند

رییس دانشگاه صنعت نفت معتقد است: ایجاد دانشگاه، پردیس بین المللی و مرکز آموزش و پژوهش در پارس جنوبی ، فرصتی مغتنم برای دانشجویان صنعت نفت است.

غلامرضا راشد؛ رییس دانشگاه صنعت نفت،صبح دیروز در حاشیه امضای تفاهمنامه همکاری مشترک توسعه آموزش و پژوهش در پارس جنوبی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب گفت: دانشگاه صنعت نفت متولی اصلی تربیت نیروی انسانی در زمینه صنایع نفت وگاز بوده و با تربیت نیروی انسانی متعهد و متخصص در مقاطع مختلف تحصیلی، نقشی کلیدی در به گردش درآوردن چرخ عظیم صنعت نفت و خودکفایی آن داشته است.

راشد یادآور شد:  دانشگاه صنعت نفت با سرمایه منابع انسانی خود و ارتباط سیستماتیک با صنعت نفت کشور،همچنی در اثر  همکاری با مراکز علمی و دانشگاه‏های معتبر داخلی و خارجی و انجام پروژه‏ها و طرح‏های تحقیقاتی و پژوهشی تاکنون به عنوان یک دانشگاه کارآفرین عمل کرده است.

وی افزود:با توجه به اهمیت صیانت منابع عظیم نفت و گاز در کشور، تربیت نیروی انسانی متخصص جهت توسعه و بهره‌برداری بهینه از این منابع در زمره اولویت‌ها و اهداف راهبردی وزارت نفت قرار دارد.

راشد تصریح کرد: دانشگاه صنعت نفت مأموریت دارد تا با بسیج تمامی امکانات در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری، این نیاز مهم صنعت نفت به نیروی انسانی متخصص را برآورده سازد و باید مکانیزمی ایجاد شود که آینده صنعت نفت از لحاظ تامین نیروهای متخصص تضمین شود،چرا که نیروی انسانی متخصص، تضمین کننده صنعت نفت کشور است.

وی در پاسخ به پرسش NIOC، با تاکید بر اینکه سیاست دانشگاه صنعت نفت، دانش افزایی در دانشجویان صنعت نفت است ،گفت: باید همزمان با آموزش، در زمینه های مرتبط به  کسب مهارت بپردازند و با بازدید و قرار گرفتن در محیط های مناطق عملیاتی نفت و مناطق در حال توسعه به تجربیات خود بیافزایند.

رییس دانشگاه صنعت نفت  تصریح کرد:امیدواریم با حمایت های بیشتر وزارت نفت  شاهد تحقق اهداف صنعت نفت در زمینه تامین نیروی انسانی متخصص در دانشگاه ها باشیم.

راشد توسعه تحصیلات تکمیلی دانشجویان صنعت نفت را یک ضرورت عنوان کرد و افزود: برای گسترش تحصیلات تکمیلی در وزارت علوم با مشکل مواجه هستیم امیدوارم با توجه به شرایط فراهم شده این مشکل برطرف شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۴ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۴۳۵۷ بازدید