سال مهار تورم و رشد توليد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ EN

نفت آمریکا به زیر ۸۰ دلار رسید

بهای هر بشکه نفت خام در پایان معاملات روز گذشته (جمعه ۸ مهر) بازار نیویورک با ۲ دلار و ۹۴ سنت کاهش، به ۷۹ دلار و ۲۰ سنت رسید.

به گزارش خبرگزاری رویترز از نیویورک، با افزایش ارزش دلار و مشاهده نشانه های نگران کننده درباره اقتصاد جهان، بهای نفت خام بیش از سه و نیم درصد کاهش یافت.

بهای نفت خام شیرین سبک پایه بورس نیویورک (دبلیو.تی.آی) برای تحویل در ماه نوامبر، با ۲ دلار و ۹۴ سنت کاهش، به ۷۹ دلار و ۲۰ سنت برای هر بشکه رسید.

در بازار آی.سی.یی لندن، بهای نفت خام برنت دریای شمال برای تحویل در ماه نوامبر، با یک دلار و ۱۹ سنت کاهش، در سطح ۱۰۲ دلار و ۷۶ سنت تثبیت شد.

دیروز سه ماه سوم سال جاری میلادی در حالی به پایان رسید که بهای نفت با ۱۶ دلار و ۲۲ سنت کاهش نسبت به سه ماه دوم این سال، بیشترین کاهش سه ماهه خود را از سه ماه چهارم سال ۲۰۰۸ میلادی تا کنون تجربه کرد.

انتشار اخبار نگران کننده درباره بخش صنعت چین در کنار ادامه وضعیت بحرانی اقتصاد کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از مهمترین دلایل افت بهای نفت بودند.

افزایش حدود یک درصدی ارزش دلار در برابر یورو نیز از دیگر عوامل کاهشی معاملات دیروز بازار نفت بود زیرا با توجه به قیمت گذاری نفت به دلار، رشد ارزش این ارز مطلوبیت نفت را برای دارندگان ارزهای دیگر کاهش می دهد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۱۱:۱۳۳۰۲ بازدید