سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

برنامه ریزی و اجرای ۴۵۶ دوره‌‌ آموزشی در مناطق نفت خیز جنوب

رئیس اداره‌ آموزش و توسعه نیروی انسانی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب گفت: در شش ماه نخست سال جاری ۴۵۶ دوره آموزشی معادل ۴۰۳ هزار و ۵۹۲ نفر ساعت در این شرکت برنامه ریزی و اجرا شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمیدرضا ریاحی اظهار داشت: این دوره ها شامل انواع آموزش ها و دوره های فنی و تخصصی، مدیریت و عمومی، مهارتی، HSE ، کامپیوتر، زبان انگلیسی و آموزش معارف اسلامی بوده است. همچنین تعداد ۶۸ آزمون مهارتی بصورت عملی و ۶ آزمون تئوری در ستاد و شرکت های تابع برگزار شده است.

وی افزود: در مجموع ۷۵۹۹ نفر در این دوره ها شرکت کرده اند که بیشترین تعداد با ۳۱۳۹ نفرمربوط به بخش آموزش های عمومی و مدیریت است.

ریاحی اضافه کرد: در این مدت یک هزار و ۵۹ نفر از دانشجویان نیز در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دوره کارآموزی خود را در واحدهای ستادی و عملیاتی این شرکت طی کرده اند.

وی درباره فعالیت های مدارس غیرانتفاعی تحت پوشش مناطق نفت خیز جنوب گفت: در شهر اهواز ۵ مدرسه غیرانتفاعی درمنطقه مسکونی شهرک نفت در مقاطع دبستان، راهنمایی، دبیرستان و پیش دانشگاهی تحت مدیریت آموزش و بهبود منابع انسانی می باشد که بیش از یک هزار و ۱۰۰ نفر از فرزندان کارکنان در آنها مشغول به تحصیل هستند.

رئیس اداره‌ آموزش و توسعه شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب با اشاره به اهمیت ایمنی در شرکت و لزوم آموزش های مستمر در این زمینه توضیح داد: از ابتدای سال جاری تا کنون با همکاری اداره HSE ، تعداد ۷۵ دوره آموزشی شامل آشنایی با مقررات ایمنی و مسئولیت‌ها، انواع آتش و خاموش کننده‌ها، دستگاه های آزمایش گاز و دستگاه های تنفسی، مقررات واگذاری وسائط نقلیه موتوری، پروانه کارهای سرد و گرم و همچنین رانندگی تدافعی برگزار شده است که در این رابطه تعداد ۱۵۹۴ نفر در دوره ها شرکت و ۱۲ هزار و ۸۶۸ نفرساعت، آموزش ارائه شده است.

وی با مطلوب ارزیابی کردن وضعیت آموزش کارکنان در این شرکت گفت با توجه به تعداد نفرات شاغل و طیف وسیع تخصص ها در شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، به لحاظ برنامه ریزی و آمار فعالیت های آموزشی انجام شده دربین شرکت های تابع شرکت ملی نفت ایران، این شرکت بالاترین حجم فعالیت را مطابق با استاندارهای جاری صنعت نفت داشته است و بدلیل کیفیت، تنوع دوره ها و سمینارها آموزشی ارائه شده، سایر شرکت های تابع شرکت ملی نفت ایران نیز متقاضی استفاده از این آموزش ها می باشند.

ریاحی همچنین از تشکیل کمیته های تخصصی در این اداره برای برگزاری مرحله مصاحبه آزمون استخدامی اخیر خبر داد و افزود: این مرحله از آزمون در اواخر مهرماه سال جاری در اهواز برگزار می شود و سازوکارهای لازم برای برگزاری مصاحبه حدود ۲ هزار و ۸۰۰ نفری که دعوت شده اند در دست اقدام است

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ مهر ۱۳۹۰ساعت: ۰۹:۱۵۴۹۲ بازدید