سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۱۱ تیر ۱۴۰۱ EN

اهدای۲۰ هزار سی سی خون توسط کارکنان شرکت ملی نفت

اهدای۲۰ هزار سی سی خون توسط کارکنان شرکت ملی نفت/امروز و فردا هم می توانید خون اهدا کنید

کارکنان شرکت ملی نفت ایران صبح دیروز بیش از ۲۰ هزار سی سی از خون خود را اهدا کردند،در همین حال امروز و فردا نیز امکان اهدای خوان برای کارکنان ستاد وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران وجود دارد ،تیم پزشکی سازمان انتقال خوان در محل نیم طبقه ساختمان مرکزی جدید (تقاطع خیابان های رودسر و حافظ) آماده دریافت خوان اهدایی کارکنان نفت است.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، کارکنان وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران از  (۲۸ شهریور ماه) به مدت سه روز با اهدا خون به بیماران نیازمند زندگی بخش دیگران خواهند بود.

بر اساس این گزارش،در روز نخست بیش ۴۵ نفر از کارکنان شرکت ملی نفت ایران خون خود را اهدا کردند که در مجموع ۲۰ هزار و ۲۵۰ سی سی خون را شامل می شود.

این گزارش در مورد روند خون گیری و سپس ارسال آن به سازمان انتقال خون تهران می افزاید: افراد واجد شرایط خون دهی می توانند با ارائه کارت شناسایی به مرکز مراجعه کنند، پس از احراز هویت افراد و انجام آزمایش سنجش غلظت خون، معاینات پزشکی انجام می شود.

پس از انجام آزمایش ها و معاینات پزشکی در صورتی که سلامت جسمی فرد تایید شود شخص مجاز به اهدا خون است که از هر فرد ۴۵۰ سی سی خون گرفته می شود که این میزان خون برای استفاده ۳ نفر کافی است.

بر پایه این گزارش، خون دریافتی از افراد اهدا کننده پس از گذشت ۲ ساعت به مرکز انتقال خون ارسال و در آزمایشگاه از نظر بیماری های عفونی از جمله ایدز، هپاتیت B و C، سوزاک و سفلیس مورد آزمایش قرار می گیرد.

در مرحله آخر، آزمایش تشخیص گروه خونی انجام و برای استفاده افراد نیازمند به مراکز مربوط ارسال می شود؛ در ضمن از فرآورده های حاصل از خون نیز بعد از تفکیک به گلبول های فشرده، پلاسما و پلاکت استفاده می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۱۲۳۹۰ بازدید