سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

میانگین مصرف روزانه بنزین کشور به کمتر از ۶۶ میلیون لیتر رسید

با وجود قرارگرفتن در روزهای پایانی تعطیلات تابستانی، مصرف بنزین کشور هفته گذشته (۱۹ تا ۲۵ شهریور) اندکی‌ کاهش یافت و به میانگین روزانه ۶۵٫۸ میلیون لیتر رسید؛ مصرف بنزین سوپر کشور و مصرف بنزین تهرانی ها نیز در این هفته به ترتیب ۸٫۶ و ۹٫۵ درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرنگار شانا، بر اساس آمارهای رسمی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران، مجموع مصرف بنزین کشور در روزهای ۱۹ تا ۲۵ شهریور به ۴۶۰ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر رسید که نسبت به هفته پیش از آن (۴۶۴ میلیون لیتر)، ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر (۰٫۷ درصد) کاهش نشان می دهد.

در هفته مورد بررسی، میانگین مصرف روزانه بنزین کشور با ۴۰۰ هزار لیتر کاهش نسبت به هفته پیش از آن به ۶۵ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر رسید.

بیشترین مصرف بنزین کشور از ۱۹ تا ۲۵ شهریور ماه، مربوط به روز پنج شنبه (۲۴ شهریور) با ۷۰ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر و کمترین آن مربوط به روز جمعه (۲۵ شهریور) با ۵۸ میلیون و ۸۰۰ هزار لیتر است.

مصرف گازوییل کشور کاهش یافت

مصرف گازوییل کشور در فاصله زمانی ۱۹ تا ۲۵ شهریور کاهش یافت؛ به گونه‌ای که مجموع مصرف این فرآورده با متوسط روزانه ۹۴ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر، به ۶۶۱ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر رسید که در قیاس با هفته پیش از آن (۶۷۲ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر)، ۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر (۱٫۷ درصد) کاهش یافت.

بالاترین رقم مصرف گازوییل کشور در زمان یاد شده به روز پنج شنبه (۲۴ شهریور) با ۱۱۱ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر و کمترین آن به روز جمعه (۲۵ شهریور) با ۷۱ میلیون لیتر اختصاص داشت.

افزایش مصرف نفت کوره و نفت سفید

بر پایه آمار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مجموع مصرف نفت کوره کشور در فاصله زمانی ۱۹ تا ۲۵ شهریور افزایش یافت؛ به گونه ای که مصرف این فرآورده با متوسط روزانه ۴۴ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر، به ۳۱۴ میلیون لیتر رسید که نسبت به هفته پیش از آن (۲۸۹ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر)، ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر (۸٫۵ درصد) افزایش نشان می دهد.

مجموع مصرف نفت سفید کشور در این فاصله زمانی به ۹۷ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن (۸۵ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر) ۱۱ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر افزایش نشان می دهد.

کاهش ۱٫۶ میلیون لیتری مصرف بنزین سوپر کشور

مجموع مصرف بنزین سوپر کشور نیز، هفته گذشته با میانگین روزانه ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار لیتر، به ۱۶ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر رسید که در مقایسه با هفته پیش از آن (۱۸ میلیون و ۵۰۰ هزار لیتر)، یک میلیون و ۶۰۰ هزار لیتر (۸٫۶ درصد) کاهش یافته است.

کاهش حدود ۱۰ درصدی مصرف بنزین تهرانی ها

بر اساس آمار شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران، مجموع مصرف بنزین تهران در فاصله زمانی ۱۹ تا ۲۵ شهریور، ۷۷ میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر اعلام شده که در مقایسه با هفته پیش از آن (۸۵ میلیون و ۹۰۰ هزار لیتر)، ۸ میلیون و ۲۰۰ هزار لیتر (۹٫۵ درصد) کاهش یافته است.

میانگین مصرف روزانه بنزین تهران هفته گذشته ۱۱ میلیون و ۱۰۰ هزار لیتر بوده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۰۲۳۱۱ بازدید