سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۲ تیر ۱۴۰۱ EN

پایان زودهنگام عملیات حفاری ۱۲ حلقه چاه نفت در مناطق نفت خیز جنوب

در سال جهاد اقتصادی و با تلاش سخت کوشان شرکت ملی حفاری ایران، عملیات حفاری ۱۲ حلقه چاه نفت در مناطق نفتخیز جنوب، ۸۶ روز جلوتر از برنامه پیش بینی شده پایان یافت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، ناصر قلی پور؛ مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران ضمن اعلام این مطلب افزود: از ابتدای سال جاری تا کنون عملیات حفاری ۴۷ حلقه چاه توسعه ای، تعمیری و توصیفی در مناطق نفتخیز جنوب با متراژ ۱۱۵ هزار و ۶۰۰ متر تکمیل و تحویل شده است .

وی گفت: حفاری های یاد شده در مناطق عملیاتی پارسی، گچساران، آب تیمور، اهواز، رگ سفید، آغاجاری، مارون و آزادگان بوده که در ۱۲ حلقه از این چاه ها، حفاری بیش از ۸۶ روز زودتر از برنامه های پیش بینی شده انجام شد که تسریع در انجام این عملیات حفاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۴۴ درصد رشد داشته است .

قلی پور در رابطه با حفاری چاه های نفت در مناطق نفتخیز جنوب اظهار داشت: از ۴۷ حلقه چاه حفاری شده در مناطق نفتخیز جنوب، ۱۷ حلقه چاه توسعه ای، ۲۴ حلقه چاه تعمیری و ۶ حلقه توصیفی بوده که با ۱۹ درصد رشد متراژ نسبت به سال گذشته همراه بوده است .

پیش بینی می شود بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته، با افزایش ناوگان عملیاتی شرکت ملی حفاری ایران به ۷۵ دستگاه تا پایان سال جاری، حجم عملیات حفاری توسط این شرکت افزایش چشمگیری داشته باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۳ شهریور ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۳۳۲۶۸ بازدید