سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ EN

هفتادمین دکل شرکت ملی حفاری ایران در آغاز هفته دولت راه اندازی می شود

همزمان با نخستین روز هفته دولت (دوم شهریور) هفتادمین دستگاه حفاری شرکت ملی حفاری ایران با حضور مقامات عالی وزارت نفت در اهواز پایتخت نفت ایران راه اندازی می شود.

رئیس روابط عمومی شرکت ملی حفاری ایران در گفت وگو با خبرنگار شانا در این باره توضیح داد: دستگاه حفاری خشکی ۳۵ فتح از دستگاه های جدید ساخت داخل است که فعالیت خود را در یکی از میدان های نفتی مناطق نفت خیز جنوب آغاز می کند.

محمد داودی گفت: این دستگاه که با قدرت ۲ هزار اسب بخار توانایی حفاری تا عمق ۶ هزار متری زمین را دارد چهارمین دستگاه ساخت داخل است که در صنایع فجر شیراز ساخته شده است.

وی افزود: همچنین دستگاه ۳۵ فتح پنجمین دستگاه حفاری است که پس از دستگاه های ۳۳، ۳۷، ۸۸ و ۸۹ فتح ادر سال جاری به ناوگان عملیاتی شرکت افزوده می شود.

داودی اظهارداشت: براساس برنامه ریزی به عمل آمده تا پایان امسال شمار دستگاه های حفاری خشکی و دریایی شرکت ملی حفاری ایران به ۷۵ دستتگاه افزایش خواهد یافت.

شرکت ملی حفاری ایران یکی از شرکت های بالادستی تابع شرکت نفت ایران است که در زمان حاضر افزون بر ۹۰ درصد عملیات حفاری چاه های نفت و گاز و خدمات فنی و تخصصی مربوط به صنعت حفاری را در مناطق خشکی و دریایی کشور برعهده دارد.

این شرکت از نادر شرکت های حفاری در جهان است که توانایی همزمان عملیات حفاری و خدمات فنی و تخصصی این صنعت را دارد.

به روال معمول عملیات حفاری و خدمات فنی و تخصصی صنعت حفاری در دنیا به وسیله چند شرکت انجام می شود، اما شرکت ملی حفاری ایران با اتکا به دانش فنی و تجارب ارزنده نیروهای تخصصی خود در بیش از سه دهه فعالیت در زمینه ارایه ۲۰ نوع خدمات فنی و تخصصی تبحر کافی داشته که بخشی از آن مرتبط با تعمیر چاه های نفت و گاز است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۰ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۱۶۳۴۴ بازدید