سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۵ آذر ۱۴۰۱ EN

آمادگی وزارت نفت برای گازرسانی به ۱/۱ میلیون واحد مسکن مهر

محمد امیرخانی با تاکید بر ضرورت تامین به موقع اعتبارات برای گازرسانی مسکن مهر،از آمادگی شرکت ملی گاز ایران درگازرسانی به یک میلیون و ۱۰۰ هزار واحد مسکونی مسکن مهر خبر داد.

به گزارش خبرنگار شانا، مدیر طرح های مسکن مهر کارکنان وزارت نفت امروز (۲۹ مرداد) در نشست خبری با خبرنگاران در این باره افزود: با توجه به سیاست دولت مبنی بر واگذاری مسکن به اقشار محروم جامعه، برای امسال ساخت یک میلیون و یکصد هزار واحد مسکونی در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفته است و شرکت ملی گاز ایران نیز به نمایندگی از وزارت نفت آمادگی گازرسانی به آنها را در صورت تامین به موقع و کافی اعتبارات خواهد داشت.

وی اعتبار مورد نیاز برای گازرسانی به یک میلیون و یکصد هزار واحد مسکونی مسکن مهر را شش هزار میلیارد ریال اعلام کرد.

تحقق گازرسانی به ۱۵۰ هزار مسکن مهر در سال گذشته

مدیر طرح های مسکن مهر کارکنان وزارت نفت گفت: در سال گذشته ۱۵۰ هزار واحد مسکونی مسکن مهر با اعتبار ۶۰۰ میلیارد ریال در ۲۳۰ شهر و شهرک گازرسانی شده است و هم اکنون نیز گازرسانی به ۴۷۳ هزار و ۶۰۰ هزار واحد در ۳۶۹ شهر کشور در برنامه قرار دارد که انتظار می ورد با تامین اعتبار لازم این مهم تا پایان امسال محقق شود.

به گفته وی ۵۰ درصد واحدهای مسکونی مسکن مهر در کلان شهرهای استان هایی مانند تهران، آذربایجان ها،خراسان رضوی و فارس ایجاد شده اند.

امیرخانی یادآور شد: در سال جاری نیز برای ساخت یک میلیون و ۸۰۰ هزار واحد مسکونی مسکن مهر قرارداد امضا شده که نزدیک به یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد آنها اجرایی شده است و قرار است ۳۰۰ تا ۳۵۰ هزار واحد آن در هفته دولت بهره برداری و تحویل شود و ۶۰۰ هزار واحد مسکونی دیگر نیز تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

وی گفت: هم اکنون ۳۵ درصد هزینه سبد خانوار را هزینه های مسکن شامل می شود و اجرای طرح مسکن مهر از سوی دولت با نگاه عدلت گستری،کمک قابل توجهی در این زمینه به شمار می آید.

به گفته وی اصلی ترین مطلب درباره مسکن مهر، ایجاد زیرساخت های لازم (آب، برق، جاده، گاز و…) است که باید وزراتخانه های مربوط در این زمینه تلاش بیشتری داشته باشند.

اولویت در گازرسانی به شهرهای جدید و استفاده از انرزی های نو در آنها

مدیر طرح های مسکن مهر کارکنان وزارت نفت، احداث واحد های مسکونی مسکن مهر در شهرهای جدید را نیز یکی دیگر از سیاست های دولت برای سر ریز کردن جمعیت کلانشهرها برشمرد و گفت: در کشور ۱۷ شهر جدید وجود دارد که ایجاد بسترهای لازم در برخی از آنها مثل پرند، هشتگرد، پردیس، فولادشهر و صدرا از حساسیت بیشتری برخوردار است.

امیرخانی درباره بهره گیری از انرژی های نو در شهرهای جدید نیز گفت: استفاده از انرژی های نو با هدف کاهش مصرف انرژی های فسیلی نیز در دستور کار قرار دارد و استفاده از آن شهر جدید پرند به عنوان پایلوت در شهریور ماه امسال اجرایی خواهد شد.

وی همچنین گفت: در مجموع برای امسال نصب ۲۵۰ هزار انشعاب گاز  (۴۰۰ هزار مشترک ) پیش بینی شده است که برای هر انشعاب به طور میانگین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان هزینه خواهد شد.

وی تصریح کرد: در صورت تامین اعتبار کافی ظرفیت نصب یک میلیون و ۲۰۰ هزار انشعاب نیز وجود خواهد داشت.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۹ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۳۹۳۰۳ بازدید