سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ EN

تلاش برای افزایش حقوق پلکانی کارکنان نفت در سال ۹۰ ادامه دارد

معاون توسعه منابع انسانی و مدیریت وزارت نفت از تداوم تلاش‌ها برای اخذ مجوز دولت در جهت پرداخت حقوق کارکنان صنعت نفت در سال ۱۳۹۰ بر مبنای پرداخت حداکثری به کارکنان جدیدالاستخدام به صورت پلکانی و مرتبط با مدارک تحصیلی آنان خبر داد.

دکتر علیرضا میر محمد صادقی در گفتگو با پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP) با بیان اینکه هنوز مراحل تصویب‌خواهی از دولت در حال پیگیری است، اظهار کرد: امیدواریم در آینده نزدیک با اخذ مصوبه مورد نیاز، ترمیم حقوق کارکنان جدید الاستخدام و افزایش حقوق پلکانی همزمان با پرداخت اضافات شایستگی در ماه‌های آینده اعمال شود.

وی با تاکید بر اینکه تمام تلاش خود را به کار بسته‌ایم تا اضافات عمومی و اضافات شایستگی مطابق سال گذشته پرداخت شود، توضیح داد: از آنجاکه افزایش ثابت ۱۰ درصدی حقوق کارکنان، مصوبه دولت است و ایجاد هر تغییری برای پرداخت بیشتر نیاز به مصوبه دارد، تلاش‌ها برای کسب این مجوز همچنان ادامه دارد.

به گفته معاون وزیر نفت در زمان سرپرستی رییس‌جمهوری بر وزارت نفت تلاش‌های اولیه به‌این منظور صورت گرفت ولی ازآنجاکه در آن زمان، هنوز درصد اضافات عمومی مشخص نشده بود، در نهایت به نتیجه نرسید. همچنین در زمان سرپرستی مهندس علی‌آبادی نیز تلاش شد علاوه‌بر اضافات عمومی، اضافات شایستگی نیز پرداخت شود که متاسفانه مراحل تصویب‌خواهی تکمیل نشد.

وی با اشاره به اینکه در زمان کوتاهی که از حضور مهندس قاسمی در وزارت نفت گذشته، با پیشنهاد ایشان درباره افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۳۹۰ برمبنای پرداخت حداکثری کارمندان جدیدالاستخدام به‌صورت پلکانی مرتبط به مدرک تحصیلی، رئیس‌جمهور با کلیت این طرح موافقت کرده ‌است، به پایگاه اطلاع رسانی وزارت نفت گفت: در این رابطه بناشده معاون محترم توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور، راهکار مناسبی برای اجرای طرح در سال ۹۰ ارائه کنند.

دکتر میر محمد صادقی با تاکید بر اینکه به‌دلیل طولانی‌شدن این زمان تصمیم گرفته شد تا در مرحله اول اضافات عمومی پرداخت شود، خاطرنشان کرد: قطعا با اخذ مجوز زمان پرداخت اضافات شایستگی، اجرای روش پلکانی حقوق کارمندان در نظر گرفته خواهد شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۱۶۳۳۱ بازدید