سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۱ EN

ارتقا شاخص های خدمت رسانی در بهداشت و درمان صنعت نفت فارس

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت فارس از تلاش برای ارائه بهترین و کیفی ترین خدمات در زمینه ارتقا شاخص های خدمات رسانی در این مرکز خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، آرمان مستغنی؛ رییس بهداشت و درمان صنعت نفت فارس با بیان این مطلب افزود: با برنامه ریزی انجام شده با مدیران ارشد سازمانی مقرر شده تا با تعامل بیشتر و بررسی نقاط قوت و ضعف فعالیت ها شرایط را برای ارایه خدمات کیفی تر فراهم وشاهد رضایتمندی کارکنان شریف صنعت نفت و خانواده های آنها باشیم .

وی افزود: هم اکنون اقدام های ارزشمندی در بهداشت و درمان فارس انجام شدخ که می توان به بحث عمرانی از جمله پیشنهاد ساخت درمانگاه در شهرک گلستان و همچنین در خیابان شبان در نزدیکی منازل سازمانی شرکت گاز، خطوط لوله و پالایشگاه شیراز اشاره کرد.

مستغنی ادامه داد: ساخت درمانگاه مرودشت بعد از یک وقفه به دلیل بهینه سازی نقشه ساختمانی و تاسیسات آن در آینده نزدیکی بعد از برگزاری مناقصه و انتخاب پیمانکار مجدد از سر گرفته خواهد شد و امید است تا پایان امسال به بهره برداری برسد.

رئیس بهداشت و درمان صنعت نفت فارس به اقدام های انجام شده از سوی این سازمان در حوزه درمانی اشاره کرد و گفت: با عقد قرارداد پرکیس با متخصص جراح مغز و اعصاب، بهره مندی از خدمات کلینیکی انجام می شود.

وی تصریح کرد: باخرید تجهیزات لازم برای جراحی های ستون فقرات نیز در آینده ای نزدیکی قادر خواهیم بود این نوع جراحی ها را در دی کلینیک این مرکز انجام دهیم؛ همچنین برای نخستین بار در کشور توانسته ایم با فراخوان خانواده های کارکنان صنعت نفت فارس طرح پزشکی خانواده را برای آنها به اجرا در آوریم که خود موجبات افزایش میزان رضایتمندی این عزیزان را فراهم کرده و امید است تا بتوانیم با شتاب بیشتری این طرح را ادامه دهیم.

مستغنی از اجرای طرح انطباق در این مرکز و استفاده از پزشکان و متخصصان زن برای ارایه خدمات به بیماران زن نام برد و تاکید کرد که پس از اجرای این طرح شاهد افزایش رضایتمندی مراجعان خانم هستیم.

وی گفت: به منظور یکپارچه سازی سیستم پذیرش و ارتباط آن با واحد هایی نظیر آزمایشگاه، رادیولوژی و داروخانه  اقدامات مناسبی صورت گرفته است، همچنین در نظر است تا در صورت فراهم شدن امکانات فنی با توسعه فعالیت های سیستم پزشکی از راه دور(تله مدیسین) و ایجاد مرکزیتی در بهداشت ودرمان صنعت نفت فارس ارتباط درمانگاه های تحت پوشش و دارای سیستم تله مدیسن را با این بهداشت ودرمان فراهم کنیم .

رییس بهداشت و درمان فارس از تعامل سازنده این مرکز با دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد و تصریح کرد: خوشبختانه با اعضاء هیات علمی این دانشگاه مطالعات علمی مشترک خوبی صورت گرفته که این رایزنی های علمی بین دو مرکز ادامه خواهد داشت که اخذ مجوز چنددوره  MPHاز این دانشگاه و درخواست کسب چند سهمیه در رشته های مرتبط با پزشکی خانواده و مدیریت بیمارستانی از جمله این اقدامات است.

دکتر مستغنی یکی از مهمترین مشکلات سازمان را پایین بودن سرانه دریافتی از شرکت ها دانست و تاکید کرد: باتوجه به کیفیت و نوع خدماتی که سازمان به مخاطبان خود ارایه می کند سرانه دریافتی کفاف هزینه ها را نمی دهد و با این مساله توسعه خدمات و ارتقاء آن کار دشواری است.

وی افزود: درحال حاضر خدمات درمانی صنعت نفت سقف ندارد و با هیچکدام از بیمه های درمانی قابل مقایسه نیست به همین خاطر باید راهکاری برای جبران هزینه ها اندیشیده شود تا ارایه خدمات و نیز توسعه آن با مشکل مواجه نشود.

مستغنی توجه به تکریم مراجعان و همکاران را از اولویت های کاری این مرکز برشمرد و افزود: به همین منظور در نظر است تا برای همکاران پذیرش، حراست، مخابرات و تعدادی دیگر از عزیزان که مستقیما با مردم ارتباط دارند کلاس های آموزشی برگزار شود تا بتوانیم ضمن ارایه بهترین خدمات در زمینه تکریم این عزیزان نیز گام های اساسی برداریم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۵ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۱۳۴۴۷ بازدید