سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱ خرداد ۱۴۰۱ EN

انتخاب مهندس قاسمی به‌عنوان وزیرنفت موجب آبادانی بیشتر صنعت نفت می‌شود

رئیس مجلس شورای اسلامی انتخاب مهندس قاسمی به عنوان وزیر نفت را افتخاری برای مردم ایران و سپاه پاسداران عنوان کرد و گفت: خوشحالیم که شاهد استفاده یکی از نیروهای ارزنده این ارگان در صنعت نفت خواهیم بود تا شاهد آبادانی هر چه بیشتر در این صنعت باشیم.

به گزارش خبرنگار شانا، دکتر علی لاریجانی، صبح امروز دوازدهم مرداد ماه (چهارشنبه) در جلسه بررسی صلاحیت مهندس قاسمی در مجلس شورای اسلامی برای تصدی وزارت نفت، در موافقت با مهندس قاسمی برای تصدی وزارت نفت، با اشاره به سابقه و لیاقت مهندس رستم قاسمی اظهار داشت: ایشان در طول چند دهه گذشته مجاهدت های زیادی در طول جنگ داشته اند و فعالیت های ارزنده خود را در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء برای کشور انجام دادند که آثار چشم گیری در بر داشته است.

وی با یادآوری اظهارات مخالفان و رسانه های غربی در خصوص انتخاب مهندس قاسمی به عنوان وزیر نفت از سوی دولت اظهار داشت: البته ممکن است برخی ها در مورد این انتخاب به بدگویی بپردازند اما بررسی های مجلس و دولت نشان می دهد که ایشان شخصی ورزیده برای سمت وزارت نفت است.

لاریجانی با بیان اینکه برخی ها گمان می کنند قرارگاه خاتم الانبیاء با ورود به کارهای اقتصادی مجال فعالیت را از بخش خصوصی و شرکت های دیگر گرفته است گفت: در جلسات مختلفی که با شرکت های خصوصی و همچنین مسئولان قرارگاه خاتم الانبیاء داشتیم مشخص شده است که این قرارگاه نه تنها زمینه را برای توسعه فعالیت های بخش خصوصی تنگ نکرده بلکه با دادن پروژه های مختلف خود به شرکت های خصوصی مجالی مناسب برای فعالیت آنها فراهم کرده و در حقیقت این ارگان به جای رقابت با بخش خصوصی سیاست حمایت را در پیش گرفته است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشتباه خواندن مباحثی در زمینه اینکه با ورود مهندس قاسمی به صنعت نفت این صنعت وارد عرصه سیاست خواهد شد، گفت: بر اساس شواهد موجود یکی از مخالفان اصلی ورود سردار قاسمی به صنعت نفت شخص فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است چراکه معتقد بوده اند یکی از بهترین نیروهای خود را از دست خواهند داد.

 

وی با بیان اینکه فرماندهان سپاه با توجه به معطل بودن صنعت نفت به دلیل نداشتن وزیر، حاضر شدند با معرفی مهندس قاسمی به عنوان وزیر نفت موافقت کنند، گفت: در حقیقت سپاه با معرفی رستم قاسمی فداکاری و از خود گذشتگی نشان داده و یکی از بهترین نیروهایی خود را به صنعت نفت فرستاده است.

لاریجانی با اشاره به سابقه مهندس قاسمی در آبادانی و سازندگی کشور در چند دهه گذشته خاطرنشان کرد: سپاه هیچوقت قصد نداشته است با معرفی مهندس قاسمی به عنوان وزیر نفت به اوضاع سیاسی کشور چنگ بزند و اوضاع سیاسی کشور را به هم بریزد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۲ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۲:۳۵۲۸۴ بازدید