سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ EN

پیشرفت ۸۴ درصدی حفاری در فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی

پیشرفت ۸۴ درصدی حفاری در فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی/ تاکنون ۹۰ هزار و ۲۹۰ متر در فازهای ۹ و ۱۰ حفاری شده است

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری از پیشرفت ۸۴ درصدی پروژه فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی خبر داد و گفت: پیش بینی می شود حفاری چاه های مربوط به این دو فاز در سال جاری به اتمام برسد.

ناصر قلی پور؛ مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران از پیشرفت ۸۴ درصدی پروژه فازهای  ۹ و ۱۰ پارس جنوبی خبر داد و گفت: تاریخ شروع واقعی عملیات حفاری در فاز ۹ پارس جنوبی ۴ فروردین ماه سال ۱۳۸۶ بود که پیش بینی می شود حفاری چاه های مربوط به این فاز در بهمن ماه امسال به اتمام برسد.

وی ادامه داد: شروع واقعی عملیات حفاری در فاز ۱۰ میدان گازی پارس جنوبی نیز ۶ فرودین ماه سال ۱۳۸۷ بوده که پیش بینی می شود عملیات حفاری مربوط به این فاز نیز تا شهریورماه سال جاری به اتمام برسد.

قلی پور مبلغ کل قرارداد حفاری فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی را ۸۵۰ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: در مجموع در این دو فاز ۲۲ حلقه چاه حفاری می شود که تاکنون ۱۳ حلقه چاه حفاری و تکمیل شده است.

وی کل متراژ حفاری های انجام شده در فازهای ۹ و ۱۰ پارس جنوبی را  ۹۰ هزار و ۲۹۰ متر اعلام کرد و گفت: شرکت ملی حفاری ایران بر اساس برنامه پیش بینی شده در این فازها به عملیات حفاری خود ادامه می دهد و در مدت پیش بینی شده پروژه را به اتمام خواهند رساند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۵ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۰:۵۸۳۱۷ بازدید