سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

برنامه خصوصی‌سازی شرکت‌های پالایشی پرشتاب تر دنبال می‌شود

مدیر برنامه‌ریزی تلفیقی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران از پیگیری جدی برنامه خصوصی‌سازی شرکت‌های پالایشی در سال جاری خبر داد.

حمیدرضا سیدجعفری در گفت و گو با خبرنگار شانا در این باره افزود: برنامه خصوصی سازی شرکت های پالایشی در قالب اصل ۴۴، در سال جاری با شتاب بیشتری دنبال می شود که تحقق کامل این مهم نیازمند هماهنگی و مشارکت بیشتر نهادهای مرتبط است.

وی افزود: هم اکنون به جز شرکت های پالایش نفت اصفهان و تبریز که بخش مهمی از سهام آن واگذار شده، ۳۰ درصد سهام همه شرکت های پالایشی مشمول اصل ۴۴ به بخش خصوصی نیز واگذار شده است.

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران افزود: سیاست کلی شرکت، مالکیت کامل دو شرکت پالایشی امام خمینی (ره) شازند و آبادان و واگذاری ۱۰۰ درصدی ۷ پالایشگاه دیگر کشور به بخش خصوصی است.

انتشار ۵۶۷ میلیون دلار اوراق مشارکت طرح های توسعه ای در سال ۸۹

سیدجعفری با اشاره به مشارکت بخش خصوصی در به ثمر رسیدن طرح های توسعه ای با انتشار اوراق مشارکت گفت: شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی در سال ۸۸، ۲۵۰ میلیون دلار اوراق مشارکت منتشر کرد که این میزان در ۶ ماه دوم سال ۸۹ با روندی افزایشی به ۵۶۷ میلیون دلار رسید.

به گزارش شانا، شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی ایران بر اساس سیاست های اصل ۴۴ قانون اساسی با مشارکت بخش خصوصی، تکمیل طرح های توسعه ای پالایشگاه موجود را دنبال می کند.

این شرکت هم اکنون طرح های توسعه و بهینه سازی پالایشگاه ها را با هدف افزایش کمیت و بهبود کیفیت فرآورده های تولیدی در هفت پالایشگاه کشور به عهده دارد و می کوشد شیوه واگذاری شرکت های پالایشی به نحوی باشد که سبب توقف اجرای طرح های توسعه ای، بهینه سازی و تامین فرآورده‌های نفتی موردنیاز کشور نشود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۴ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۱۸۴۶۳ بازدید