سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲ EN

انجام بیش از ۱۵۶ هزار متر حفاری چاه های نفت و گاز

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری از حفاری ۱۵۶هزار و ۹۰۱ متر حفاری چاه های نفت و گاز در ۴ ماه نخست امسال توسط ناوگان حفاری این شرکت در نقاط مختلف کشور خبر داد.

ناصر قلی پور؛ مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی حفاری با بیان اینکه شرکت ملی حفاری ایران به عنوان مهمترین شرکت بالادستی صنعت نفت در توسعه میادین نفت و گاز، کلید فتح مخازن کشور را در دست دارد، اظهار داشت: شرکت ملی حفاری ایران در چهار ماه نخست سال جاری موفق به انجام بیش از ۱۵۶ هزار و ۹۰۱ متر حفاری های نفت و گاز شده که این امر در قالب حفاری ۴۷ حلقه چاه انجام شده است.

قلی پور، متراژ حفاری های واقعی بر اساس شاخص های تعیین شده در ۴ ماه نخست امسال را بدون پروژه های کلید در دست ۱۲۳ هزار و ۳۸۰ متر اعلام کرد و گفت: متراژ کل پروژه های کلید در دست نیز در مدت زمان یاد شده، ۲۳ هزار و ۵۴۰ متر بوده است.

وی اظهار کرد: بر اساس پیش بینی های انجام شده مقرر بود در طی مدت زمان یاد شده، ۱۱۴ هزار و ۶۴۳ متر حفاری انجام شود که با توجه به توان و تخصص حفار مردان این صنعت، ۸ هزار و ۷۳۶ متر جلوتر از برنامه پیش بینی شده حفاری انجام شده است.

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران توضیح داد: از مجموع حفاری های انجام شده ۲۸ هزار و ۹۹۸ متر حفاری در دریا و ۱۲۷ هزار و ۳۸۴ متر در خشکی انجام شده است.

قلی پور تصریح کرد: کل متراژ حفاری های انجام شده در ۴ ماه نخست سال جاری در قالب ۴۷ حلقه چاه انجام شده که از این تعداد ۱۷ حلقه چاه توسعه ای و ۱۵ حلقه چاه تعمیری در محدوده فعالیت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب، ۲ حلقه چاه توسعه ای و ۴ حلقه چاه تعمیری مربوط به شرکت نفت مناطق مرکزی، ۲ حلقه چاه توسعه ای و ۳ حلقه چاه تعمیری مربوط به شرکت نفت فلات قاره ایران و ۲ حلقه چاه توسعه ای و یک حلقه اکتشافی مربوط به پروژه های شرکت ملی حفاری بوده است.

مدیر برنامه ریزی تلفیقی شرکت ملی حفاری ایران اظهار کرد: در مجموع این ۴۷ حلقه چاه، ۲۳ حلقه چاه توسعه ای، ۲۳ حلقه چاه تعمیری و یک حلقه چاه اکتشافی حفاری شده است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۱۲۳۵۰ بازدید