سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

قطعات کاهنده مصرف سوخت، مورد تایید نیست

قطعات کاهنده مصرف سوخت، مورد تایید نیست؛مردم از کاربرد آنها پرهیز کنند

مدیر بهینه سازی انرژی در بخش حمل و نقل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت هشدار داد: تاکنون طرح های زیادی در رابطه با کیت های کاهنده مصرف سوخت به این شرکت ارائه شده است؛ اما هیچکدام مورد تایید نیستند.

محمدرضا فیض آبادی؛ مدیر بهینه سازی انرژی در بخش حمل و نقل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، با بیان این مطلب افزود: بررسی های فنی انجام شده بر روی قطعات کاهنده مصرف سوخت تاکنون منجر به تایید هیچ یک از این قطعات نشده است.

وی متذکر شد: در پی اجرایی شدن قانون هدفمند کردن یارانه ها و سهمیه بندی بنزین، برخی افراد و شرکت های سودجو به ساخت وسائلی ناکارآمد صرفاً جهت سوء استفاده از مردم اقدام کرده اند و مردم باید در این زمینه هوشیار باشند.

فیض آبادی با بیان اینکه شرکت بهینه سازی مصرف سوخت از طرح های علمی و اختراعات ثبت شده در این زمینه حمایت می کند، تصریح کرد: بر اساس ابلاغ مصوبه کارگروه توسعه حمل و نقل عمومی و مدیریت مصرف سوخت با موضوع “حمایت از ابداعات و اختراعات موثر در بهبود ایمنی و مصرف سوخت و آلایندگی وسائل نقلیه” از سوی معاون اول رییس جمهور در اسفندماه سال ۸۸، کلیه طرح ها و ابداعات مطرح شده از سوی مردم و متقاضیان در کارگروهی ۱۴ نفره مرکب از نمایندگان سازمان ها و وزارتخانه های ذیربط بررسی می شود و در صورت تایید و تصویب، مورد حمایت های مالی و معنوی قرار می گیرد.

به گفته وی، ریاست این کارگروه بر عهده مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت است و و متقاضیان می توانند مطابق فرم ارائه شده در سایت این شرکت به نشانی www.ifco.ir، طرح ها و ابداعات خود را ارائه کنند تا بعد از بررسی های اولیه در مدیریت بهینه سازی انرژی در بخش حمل و نقل، موضوع در دستور کار کارگروه قرار گیرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۷:۴۳۴۶۶ بازدید