سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲ EN

شرکت بهینه سازی؛مصرف سوخت کشور را سامان دهد

سرپرست وزارت نفت معتقد است: راه حل کاهش مصرف و بهینه سازی انرژی در کشور ؛فرهنگ سازی است که زمینه تحقق آن نیز با آموزش عمومی میسر می شود.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، محمد علی آبادی؛ سرپرست وزارت نفت صبح امروز شنبه(اول مرداد ماه)ضمن بازدید از بخش های مختلف نمایشگاه بهینه سازی مصرف سوخت ،در جمع مدیران شرکت بهینه سازی مصرف سوخت  گفت: آگاهی دادن به مردم یکی از ابزارهای معرفی شرکت بهینه سازی و توفیق آن در ارائه خدمات مطلوب برای کاهش مصرف و بهینه سازی انرژی است .

وی افزود: کشور ایران دربخش مصرف انرژی،  میانگین مصرف بالاتری نسبت به سایر کشورهای جهان دارد و این نشان دهنده عدم مصرف بهینه و صحیح منابع انرژی در کشور ما است.

سرپرست وزارت نفت تصریح کرد: فرهنگ عدم استفاده بهینه از انرژی، در کشور ما از زمان شناسایی نفت در این سرزمین پا گرفته و یکی از دلایل  مهم آن فاصله زیاد میان قیمت های واقعی انرژی  و نرخ رایج در سطح کشور بوده است .

وی با اشاره به اهمیت پژوهش و فناوری گفت: اگر بخش پژوهش و فناوری بیشتر از گذشته در کشور فعال شود، با کاربردی کردن نتایج حاصل از آن می توانیم در آینده ای نزدیک  به یک کشور صادر کننده علم و دانش در جهان تبدیل شویم.

علی آبادی تاکید کرد:  شرکت بهینه سازی مصرف سوخت می تواند با ایجاد تعامل حداکثری با قشر فرهیخته دانشگاهی و  ضمن بهره گیری از توان و تخصص نیروهای علمی  و  تلفیق آن با آخرین دستاوردهای دنیا، بهینه سازی در مصرف انرژی را برای کشور سامان دهد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ مرداد ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۱۱۳۹۹ بازدید