سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲ EN

بسیج یکی از اعضای ستاد جهاد اقتصادی در وزارت نفت است

بسیج با داشتن روحیه‌ای جهادی، یکی از اعضای کارگروه اصلی و کارگروه‌های فرعی ستاد عملیاتی تحقق اهداف جهاد اقتصاد در سطح صنعت نفت است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی وزارت نفت(MOP)، مهندس محمد علی‌آبادی در نشست صمیمانه با اعضای مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت با تاکید بر اینکه بسیج یکی از عضوهای ستاد جهاد اقتصادی در وزارت نفت است، گفت: بسیج یک نهاد مردمی است که همواره نقش بی‌بدیلی در سال‌های پس از انقلاب داشته است.

وی با بیان اینکه رمز بسیج در روئیدن و زایش است، تصریح کرد: ماندگاری این ذخیره بزرگ الهی برای کشور و پاسداری از انقلاب اسلامی که به سختی به‌دست آمده، مشروط به اینست که بسیج در نسل‌های دوم و سوم و پس از آن جریان پیدا کند.

سرپرست وزارت نفت با تاکید بر ضرورت تداوم روحیه و تفکر بسیجی در کسانی که در پای‌گیری انقلاب و مبارزات جنگ تحمیلی حضور داشته‌اند، تصریح کرد: این نهاد ارزشمند و متدین براساس باورهای انقلابی شکل گرفته و خود را در اختیار رهبری نظام اسلامی می‌داند؛ بسیج به‌منظور موفقیت در تحقق اهداف مد نظر، خود از سیاست دور نگه ‌داشته شده، اقتصاد را هسته اصلی فعالیت‌های خود قرار نداده و پست و جایگاه را فقط وسیله‌ای برای خدمت بیشتر می‌داند.

به گفته وی در این رابطه شرط تداوم این مسیر و موفقیت‌های بیشتر این نهاد مردمی اینست که جوانان پای در رکاب بسیج بگذارند. همانطور که بزرگترین خطری که بسیج را تهدید می‌کند، بسته نگاه کردن و محصور شدن در خود است.

این مقام مسئول با اشاره به وجود تفکر عمیق، حساب‌شده و پاسخگو در بسیج توضیح داد: بنابراین این نهاد مردمی باید بتواند لایه‌های مختلف انسانی را جذب بسیج کند؛ چنانکه دفع کردن یک عمل تخریبی و آسان است ولی همواره جذب کردن دیگران و از خود ساختن مردم از جنس ساختن بوده و بسیار سخت‌تر از تخریب است. بنابراین بسیج می‌تواند به مدد استدلال‌های منطقی، بهترین‌های جامعه را جذب این نهاد کند.

وی با بیان اینکه نسل اول انقلاب در حال عبور هستند و باید نسل‌های دوم و سوم بر سر کار آیند، خاطرنشان کرد:‌اگر بخواهیم در برابر زیاده‌خواهی‌های دنیای جبار و ستمگر مقابل خود ایستادگی کنیم، باید در جنگ شر و خوبی، ایمان و کفر، ظلم و عدالت که همواره بوده و ادامه خواهد داشت، پیروز شویم.

مهندس علی‌آبادی با تاکید بر دستورات دین مبین اسلام مبنی بر تجهیز کمی و کیفی خود برای پایداری و مقاومت در راه خداوند، تشریح کرد: یکی از مواردی که پایداری را از بین می‌برد ظلم است و باید در هرحالی عدالت و مساوارت را پیشه کنیم.

به گفته وی نام بسیج، یاد علمدار کربلا حضرت ابوالفضل‌العباس(ع) را زنده می‌کند که با ازخود گذشتگی، زندگی و راحتی خود را پای دین فدا کرد؛ بنابراین تلاش کنیم در محیط پاک بسیج جزء انسانهای کامل و یاران حضرت مهدی(عج) قرار گیریم که لازمه آن داشتن بصیرت است. همانطور که رهبر معظم انقلاب با وجود آنکه ۳۲ سال در بالاترین جایگاه های یک کشور قرار دارند، در قالب یک انسان کامل با صداقت، ایمان، از خود گذشتگی، دیانت و باورهای اسلامی طوری عمل کرده‌اند که هیچ‌گونه لکه‌ای بر دامن عملکرد ایشان دیده نمی‌شود.

سرپرست وزارت نفت با تاکید بر نقش بی‌بدیل بسیج در انقلاب، تاکید کرد: هم‌اکنون نیز یکی از پایه‌های ایستایی نظام اسلامی، بسیج است که از دل مردم برآمده و بدون توقع، هرگونه تنش، تهدید و خطا را در جامعه به سرعت شناسایی می‌کند. بسیج دل از دنیا کنده و به خدای خود متصل شده است و به‌همین دلیل دریای پاکی، صفا و صمیمیت است.

وی با اشاره به اینکه بسیج از سربازان گمنام امام زمان(عج) است که باوجود همه فشارها، سرکوب‌ها، آزارها و تهمت‌ها، مردانه پای کار نظام ایستاده است، افزود: باید تلاش کنیم قدر این هدیه الهی و یادگار زمان امام راحل(ره) را بدانیم و با به‌کارگیری بهترین نیروها منجر به ماندگاری آن شویم.

بر اساس این گزارش، در این جلسه که با حضور مهندس علی آبادی سرپرست وزارت نفت، مهندس چگنی فرمانده مرکز مقاومت بسیج وزارت نفت و دکتر بازرگانی مشاور وزیر و مدیر کل دفتر وزارتی برگزار شد، برخی نظرات و مسائل از سوی فرماندهان مرکز مقاومت بسیج مطرح شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ تیر ۱۳۹۰ساعت: ۱۴:۰۵۳۱۹ بازدید