سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
دوشنبه ۷ فروردین ۱۴۰۲ EN
مجری طرح توسعه ميدان نفتی آذر:

فلرهای طرح آذر روشن و راه اندازی گردیدند

 

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت کیوان یاراحمدی مجری طرح توسعه میدان نفتی آذر با اشاره به پیش راه اندازی تأسیسات واحد فراورش مرکزی (CPF) میدان نفتی آذر که به موازات تکمیل فعالیت های اجرایی باقیمانده در دست اقدام می‌باشد، بیان داشت: فلرهای HP و LP واحد CPF آذر پس از تکمیل فعالیت های اجرایی در تمامی بخشهای مکانیکال، پایپینگ و برق و ابزار دقیق در تاریخ ۲۰ دی ماه سال جاری پس از انجام تست های پیش راه اندازی و با در نظر گرفتن مؤلفه های ایمنی پایلوت فلرها روشن و راه اندازی گردیدند.
یاراحمدی گفت: فلر LP ارتفاعی برابر ۳۷ متر و دارای رایزر ۱۶ اینچ گاز و رایزر ۲۸ اینچ هوا و فلر HP ارتفاعی برابر ۷۲ متر و دارای رایزر گاز ۲۸ اینچ و رایزر هوای ۴۲ اینچ می باشند.
در ادامه وی از پیش راه اندازی بخش های مختلف تأسیسات یوتیلیتی و نفتی واحد CPF آذر تاکنون خبر داد و گفت: راه‌اندازی این تأسیسات نیز بطور همزمان در حال انجام می‌باشد که راه‌اندازی فلرهای HP و LP از جمله فعالیت‌های به انجام رسیده‌ی اخیر در این چارچوب می‌باشد.
مجری طرح توسعه میدان نفتی آذر خاطرنشان ساخت، تحقق تولید نهایی از این میدان مشترک به میزان روزانه ۶۵ هزار بشکه نفت خام برای اواخر اسفندماه سال جاری هدف‌گذاری وبرنامه ریزی شده است.
لازم به ذکر است میدان نفتی آذر از میادین نفتی مشترک با کشورعراق است که در جنوب غربی استان ایلام و مابین دو شهر مهران و دهلران واقع شده است و بر اساس برنامه ریزی های صورت گرفته تولید روزانه ۶۵ هزار بشکه نفت خام از این میدان در دستور کار قرار دارد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۱ دی ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۵۸۰۶ بازدید