سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ EN
در بازديد از طرح توسعه ميدان نفتی آذر، تورج دهقانی مديرعامل شركت مهندسی و توسعه نفت:

تسریع در ازدیاد برداشت از طرح توسعه میدان نفتی آذر منطبق با اصول سیاست های اقتصاد مقاومتی

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، دکتر تورج دهقانی مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت در حاشیه بازدید (روز چهارشنبه، مورخ ۲۰ آذرماه) از روند پیشرفت فعالیت‌های طرح توسعه میدان نفتی آذر،‌ در خصوص جایگاه این طرح در تحقق بخشیدن به منویات مقام معظم رهبری در راستای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سطح وزارت نفت و کشور، گفت: اصلی‌ترین وجه طرح آذر که مطابق با سیاستهای کلی نظام و اصول اقتصاد مقاومتی است، تسریع در توسعه و ازدیاد برداشت از این میدان مشترک نفتی می‌باشد که عمدتاً جهت گیری‌ها با همان نگاه در حال انجام است و بخش عمده ای از آن نیز محقق شده و بخش های تکمیلی نیز طی ماه‌های آتی محقق خواهد شد.

وی ضمن تاکید بر ارزش و تکمیل طرح توسعه میدان نفتی آذر، آخرین وضعیت پیشرفت این طرح را باتوجه به برنامه هدف‌گذاری شده جهت تحقق ظرفیت تولید ۶۵ هزار بشکه در روز، دربخش نفت و تأسیسات نفتی ۹۵ درصد اعلام کرد و گفت: عملیات حفاری چاه‌های بخش بالادست این طرح به اتمام رسیده است و اکنون در مرحله اسید کاری و آماده تولید می باشند.

دهقانی در ادامه افزود: باتوجه به اینکه این میدان، یک میدان مشترک نفتی است لازم است هرچه سریعتر دستیابی به افزایش ظرفیت تولید ۳۵ هزار بشکه‌ای از این میدان را محقق کنیم. بنابر همین ضروت طی ماه‌های گذشته تمرکز بر روی تکمیل واحد تأسیسات فرآورشی بوده و امیدواریم با شتابی که در روند فعالیت های طرح وجود دارد، طی چند ماه آینده این بخش نیز تکمیل و آماده راه اندازی گردد.

وی دستیابی به ازدیاد برداشت از این میدان نفتی و همچنین ارتقاء توانمندی و به کارگیری بیشتر توان داخلی در میادین نفتی را از اصول سیاست‌های اقتصاد مقاومتی برشمرد و گفت: علیرغم اینکه این میدان نفتی به لحاظ ویژگی‌های مخزن میدان سختی است، اما توسعه این میدان توسط پیمانکاران ایرانی انجام و به نتیجه رسیده است.

 

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۹۹۰۵ بازدید