سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
سه شنبه ۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

تولید روزانه نیم میلیون بشکه نفت از میادین غرب کارون تا پایان بهار ۹۶

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، جلسه کمیته مدیریت بحران با حضور سید نورالدین شهنازی‌زاده مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره، مجریان طرحهای میادین نفتی غرب کارون و همچنین کارشناسان محیط زیست این شرکت روز چهارشنبه (۱۶فروردین۱۳۹۶) در سایت آزادگان جنوبی برگزار شد.

شهنازی زاده در این جلسه با برشماری طرح های برداشت تولید زودهنگام از میادین نفتی غرب کارون، از تحقق تولید روزانه ۵۰۰ هزار بشکه نفت از این منطقه تا پایان خردادماه خبر داد.

وی همچنین در این جلسه با اشاره به هماهنگی وزارت نفت و سایر ارگان های استانی که در اسفند ماه سال ۱۳۹۵ انجام شده است گفت: در دولت قبل تصمیم بر این شده بود که به منظور برداشت نفت از منطقه غرب کارون بخشی از تالاب هورالعظیم خشک شود، اما با تصمیم دولت یازدهم تصمیم بر این شد که شرایط تالاب به حالت قبل بازگردد.

شهنازی زاده افزود: با برنامه ریزی هایی انجام شده و با رهنمود های مقام وزیر نفت و همکاری های استانداری خوزستان به ویژه شخص استاندار، مسیر آب راه های تالاب دوباره بازگشایی شده و بخش عمده ای از تالاب هورالعظیم احیا شده است.

شهنازی زاده ابراز امیدواری کرد، تا پایان خرداد ماه سال جاری با توجه به تولید زودهنگام میادین نفتی آزادگان و یاران به تولید بیش از ۵۰۰ هزار بشکه نفت در روز خواهیم رسید.

وی افزود: با طرح برداشت زودهنگام از میدان آزادگان جنوبی تا پایان فروردین ماه تولید از ۴۵ هزار بشکه کنونی به ۸۵ هزار بشکه و حداکثر تا پایان خرداد ماه به ۱۱۰ هزار بشکه در روز خواهد رسید.

مدیرعامل شرکت مهندسی و توسعه نفت همچنین از افزایش تولید میدان یاران جنوبی خبر داد و گفت: قرار است تولید این میدان تا پایان خرداد ماه به ۱۰ هزار بشکه نفت در روز افزایش یابد و اگر تولید آزادگان شمالی (۷۵ هزار بشکه)، یادآوران (۱۱۰ هزار بشکه) و یاران (۳۰ هزار بشکه) و دارخوین (۱۶۰ هزار بشکه) را در نظر بگیریم تولید ۵۰۰ هزار بشکه در روز تا پایان خرداد محقق می شود.

وی در پایان هدف تولید نهایی میادین نفتی غرب کارون را یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه برشمرد و گفت: با برنامه ریزی های صورت گرفته به ویژه در میادین آزادگان و یادآوران این هدف به تدریج محقق می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ فروردین ۱۳۹۶ساعت: ۱۵:۲۲۱,۱۲۵ بازدید