سال مهار تورم و رشد توليد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ EN

پیشرفت ۷۰ درصدی حفاری در یاران جنوبی

     مهران مکوندی در گفتگو با شانا، درباره حفاری ۲۰ حلقه چاه در میدان یاران جنوبی با یک دکل حفاری گفت: هم‌اکنون حفاری ۱۲ حلقه چاه به پایان رسیده و حفاری ۱۳ حلقه چاه نیز مراحل پایانی خود را طی می‌کند و از فروردین عملیات تکمیلی چاه ها شروع می‌شود.

معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری در پروژه‌های حفاری با اشاره به پیشرفت ۷۰ درصدی حفاری در یاران جنوبی، افزود: چنانچه موقعیت چاه ها مشخص شود، این آمادگی را داریم تا تعداد دکلهای خود را در این منطقه افزایش دهیم.
براساس امضای قرارداد میان شرکت ملی حفاری ایران و شرکت مهندسی و توسعه نفت (متن) به عنوان کارفرما، شرکت ملی حفاری ایران، ۲۰ حلقه چاه توسعه‌ای توصیفی در میدان یاران جنوبی حفر می کند. قرارداد این طرح به صورت “کلید در دست” (EPDS) اجرا می‌شود که در قالب آن مراحل طراحی، اجرا، تامین کالا و مواد و ارائه خدمات فنی و مهندسی به عهده این شرکت است.
پیشرفت ۸۵ درصدی حفاری در میدان آذر
وی با اشاره به پیشرفت ۵۸ درصدی حفاری هفت حلقه چاه در میدان آذر، تصریح کرد: هم‌اکنون حفاری دو حلقه چاه به پایان رسیده و دو حلقه چاه دیگر در مراحل پایانی حفاری هستند.
معاون مدیرعامل شرکت ملی حفاری در طرح‌های حفاری با اشاره به دشواری حفاری در میدان آذر به دلیل پیچیدگی این میدان ادامه داد: هم اکنون دو دکل در میدان آذر مستقر هستند که برای جبران عقب ماندگی، دکل فوق سنگین پیروز۱ بزودی به منطقه منتقل می شود.
براساس قرارداد میان شرکت ملی حفاری ایران و شرکت متن، شرکت ملی حفاری ایران حفاری هفت حلقه چاه را در میدان آذر بر عهده دارد و افزون بر این شرکت، شرکتهای خصوصی نیز در حفاری میدان آذر حضور دارند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ فروردین ۱۳۹۵ساعت: ۱۵:۳۵۵۶۴ بازدید