سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ فروردین ۱۴۰۲ EN

١۴٠ میلیون متر مربع عملیات مین روبی در حوزه غرب کارون

    رئیس حراست شرکت متن، از انجام ١۴٠ میلیون متر مربع عملیات پاکسازی صنعتی (مین روبی) در حوزه غرب کارون با واگذاری به پیمانکار و نظارت حراست خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، ابراهیم غربی با بیان اینکه گستردگی طرحها ‌و پروژه های شرکت متن در چهار استان کشور و قرار داشتن بخش عمده ای از این پروژه در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس بر اهمیت و حساسیت فعالیتهای حراست این شرکت افزوده است، گفت: حوزه های عملیاتی غرب کارون به عنوان پروژه های اولویت دار وزارت نفت در این حوزه به شمار می آیند که حساسیت بیشتری درباره آنها وجود دارد.

وی تاکید کرد که هر عملیاتی در این منطقه با هماهنگی کامل نهادهای نظامی، ‌انتظامی، سیاسی و امنیتی در استانهای محل فعالیت پروژهها که به طور عمده نیز در مناطق حساس مرزی است، صورت می گیرد و افزود: با وجود این محدودیتها توانسته ایم امنیت کارکنان و متخصصان فعال در سایتهای عملیاتی و نیز امنیت تاسیسات نفتی احداث شده در آن مناطق را تامین کنیم.

غربی یادآور شد که با توجه به مخاطره های جانی و امنیتی، عملیات مین روبی در محل احداث طرحها بوسیله حراست انجام می شود و افزود: تاکنون ١۴٠ میلیون متر مربع عملیات پاکسازی صنعتی در مناطق اجرای پروژه‌های آزادگان شمالی، آزادگان جنوبی، یادآوران، آذر، یاران شمالی، یاران جنوبی و کانال مرزی با واگذاری به پیمانکار و نظارت حراست انجام شده است.

وی افزود: کار پاکسازی بیشتر مناطق یا تمام شده است یا پیشرفت بالای ٩٠ درصد دارد و طی آن بیشتر از ١۵ هزار تیر UXO و ۶١ هزار تیر مین کشف شده است.

رئیس حراست شرکت متن با تاکید بر این که احداث تاسیسات نفتی در مناطق آلوده به مین و مواد منفجره با توجه به زیر ساختهای مورد نیاز این تأسیسات اهمیت ویژه‌ای دارد، اظهار کرد: عملیات پاکسازی برحسب فعالیت مهندسی مورد نظر در آن منطقه در پنج مرحله‌ چشمی، سطحی، عمقی، ‌میدانی و Intrusive Search انجام می‌شود که در موارد ویژه تا عمق ١٢ متری زمین کاوش می شود.

غربی جله گران آموزش، حفاظت اسناد و مدارک، انفورماتیک و حفاظت الکترونیک، امور اداری و قراردادها را از جمله حوزه های کاری حراست شرکت متن برشمرد و گفت: مهمترین وظیفه حراست ایجاد یک محیط امن کاری، توأم با حفظ کرامت انسانی برای کارکنان است و ما همه تلاش خود را برای تحقق این مهم انجام می دهیم.

در همین حال سید محمود مرعشی، مجری طرح آزادگان جنوبی به عنوان یکی از پروژه های حاضر در این مناطق عملیاتی تاکید کرد که منطقه عملیاتی آزادگان جنوبی بطور کامل پاکسازی شده است و روند پاکسازی زمین در سایتهای تازه و در حال اجرای پروژه و بخشهای پیشین به طور مستمر ادامه دارد.

وی تاکید کرد: در عمده موارد مساحتی حدود دو برابر فضای مورد نیاز را پاکسازی می کنیم زیرا در منطقه آبهای روان وجود دارد و یا بارندگیهای شدید رخ می دهد که ممکن است با حرکت دادن مین ها ، آنها را به داخل محدوده کاری وارد کنند، به همین دلیل روند پاکسازی در چند مرحله تکرار می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ بهمن ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۳۷۶۶۸ بازدید