سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ EN

تولید نهایی از میدان نفتی یاران شمالی تا فروردین ۹۵

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت؛ مجری طرح توسعه میدان نفتی یاران شمالی با اشاره به بازنگری صورت گرفته  در برنامه زمانبندی توسعه میدان یاران شمالی  بیان داشت: کلیه مطالعات لازم جهت ایجاد اسناد مناقصه بخش های مختلف کاری  به اتمام رسیده است و در مجموع ۹۷ بسته کاری در نظر گرفته شده که هم اکنون بیش از ۹۰ بسته کاری واگذار و شروع به کار نموده اند.

آرش باقرزاده بیان داشت:۴ دستگاه دکل حفاری در یاران شمالی مشغول به فعالیت می باشد و همچنین نفت استخراج شده از سه چاه حفاری شده این میدان نیز در مدار تولید می باشدودراین ماه حفاری چاه شماره ۹ از ۲۰ حلقه چاه شروع خواهد شد.

مجری توسعه این میدان مشترک نفتی؛ با بیان اینکه تسریع فرآیندها  در بخش حفاری یکی از نقاط مهم در توسعه  میدان یاران شمالی است ادامه داد: اقدامات لازم جهت تامین کالاهای حفاری این طرح انجام شده است و کلیه کالاهای مورد نیاز به جز دو مورد توسط شرکت های ایرانی تامین میشود. همچنین در حال حاضر نیز ۴۰درصد کالا ها وارد سایت شده و مابقی نیز تا دو ماه آینده تامین خواهد شد.

باقرزاده در مورد فعالیت های سطح الارضی پروژه نیز گفت: در این بخش اکثر مناقصات به پایان رسیده و بخشی از پیمانکاران از جمله پنج پیمانکار EPC که عملیات اجرایی کمپ دائم، کلاستر، خط لوله، جریانی و کمپ موقت را بر عهده دارند، شروع به کار نموده اند.

در پایان مجری طرح توسعه میدان نفتی یاران شمالی با اشاره به پیشرفت ۳۰ درصدی این پروژه تاکنون،  اظهار امیدواری کرد با تدابیر صورت گرفته به منظور تسریع در بخش های مختلف کاری این طرح نفتی، شاهد تولید نهایی نفت در فروردین ماه سال ۹۵ باشیم.

پایان خبر/

(نظرات و پیشنهادات شما به مسئولین انعکاس داده خواهد شد)

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۷ آبان ۱۳۹۳ساعت: ۱۱:۴۴۶۵۵ بازدید