سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
پنج شنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۱ EN
مدير مهندسي نفت شركت متن خبر داد:

تدوین برنامه جامع توسعه فاز دوم میدان نفتی آزادگان شمالی

مدیریت مهندسی نفت در شرکت مهندسی و توسعه نفت با سازمانی به استعداد بیش از یکصد نفر متخصص عمدتاً از فارغ التحصیلان نخبه بهترین دانشگاههای داخل و خارج از کشور تشکیل شده است و در حوزه های ژئوفیزیک و زمین شناسی، مهندسی مخازن و پتروفیزیک، حفاری، مهندسی بهره برداری و مهندسی فرآیند بصورت ستادی و همچنین مأموریت مستقیم کارشناسان در طرحهای توسعه ای شرکت، مجریان آنها را در انجام مأموریت خود یاری می دهد.

به گزارش روابط عمومی شرکت متن؛ رجبعلی رحمتی مدیر مهندسی نفت این شرکت در خصوص عملکرد این مدیریت طی نیمه دوم سال جاری بیان داشت: این واحد با توجه به نزدیک بودن بهره برداری از فاز ۱ طرح توسعه میدان نفتی یادآوران در زمینه ارتقاء کیفیت و تکمیل مطالعات مخازن،  با حضور در کارگاه تخصصی مطالعه مخازن هیدروکربوری میدان، نقطه نظرات سازنده ای را جهت نهایی سازی مدل کامپیوتری شبیه سازی خصوصیات زمین شناسی (مدل استاتیک) و مدل کامپیوتری شبیه سازی عملکرد دینامیکی مخزن (مدل دینامیک) ارائه نموده است.  با انجام  این مطالعات افق های جدیدی برای توسعه این میدان گشوده شده است.

رحمتی در ادامه افزود:  فاز ۱ میدان نفتی آزادگان شمالی نیز در آینده نزدیک به بهره برداری خواهد رسید و کارشناسان مهندسی نفت شرکت متن ضمن مشارکت و کنترل مطالعات تحت الارضی انجام شده توسط پیمانکار، فعالیت یکپارچه ای را جهت انجام مطالعات و تهیه طرح جامع توسعه   فاز ۲ این میدان مشترک نفتی در دست انجام دارند.

وی همچنین پیرامون سایر فعالیتهای مهندسی نفت در طی نیمه دوم سال جاری بیان داشت: بررسی برنامه آزمایش فشار، تولید و اسید کاری چاهها برای افزایش تولید آنها در میادین مختلف، ارزیابی وکنترل کیفیت سیمانکاری پشت جداری از طریق نمودارهای کسب شده از چاهها و همچنین کنترل برنامه های تجهیز چاهها به لوله های جداری، آستری، مغزی و سایر تجهیزات تولیدی بخش دیگری از فعالیت های این مدیریت در این بازه زمانی می باشد. همچنین کنترل مدارک مهندسی پایه شامل مبانی طراحی، نقشه های جریان سیالات، فشار و دما، مطالعات حصول اطمینان از جریان سیالات و مشارکت در مطالعات بررسی خطرات انسانی و تاسیسات و انجام مطالعات توجیهی مختلف، از فعالیت های جاری بخش فرآیند شرکت مهندسی و توسعه نفت می باشد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۰ آبان ۱۳۹۳ساعت: ۱۲:۵۲۶۵۴ بازدید