سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
شنبه ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ EN

شتاب بخشی در توسعه میدان نفتی مشترک آذر با تدبیر وزیر نفت

به گزارش روابط عمومی شرکت مهندسی و توسعه نفت، مهندس بیژن نامدار زنگنه در جریان بازدید روز پنج شنبه، ١٧ مهر از میدان نفتی آذر بر تأمین منابع مالی مورد نیاز طرح توسط سرمایه گذار و نیز پیگیری دریافت تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی تأکید نمودند.

مجری طرح توسعه میدان نفتی آذر نیز در نشستی با حضور وزیر نفت، مدیر عامل شرکت ملی نفت و هیئت همراه پیشرفت فیزیکی طرح را ۲۴ درصد اعلام کرد و افزود: از مجموع ٣٣ بسته کاری تعریف شده در این طرح، تا کنون ٣٠ بسته آن واگذار و فعالیت های مربوطه آغاز شده است و سه بسته دیگر نیز تا ماه آینده نهایی و تعیین تکلیف می شود.

کیوان یار احمدی، با اشاره به این که هم اکنون پنج دکل حفاری در میدان آذر فعال است، گفت: به زودی شمار دکلهای حفاری در این منطقه به هفت دستگاه افزایش می یابد.

وی برضرورت تأمین منابع مالی لازم جهت اجرای این پروژه تأکید کرد و گفت: امیدوار است تولید زودهنگام ٣٠ هزار بشکه نفت در روز از این میدان مشترک طی سال ٩۴ آغاز شود.

مهندس یاراحمدی افزود: هزینه های سرمایه ای این طرح با تعیین تکلیف سه بسته کاری باقیمانده طی ماه آینده و در جلسه آتی JMC مشخص خواهد شد که پیش بینی می شود مبلغ هزینه های سرمایه ای طرح زیر سقف پیش بینی شده اولیه بوده و بر این اساس، نیازی به اخذ مجدد مصوبه شورای اقتصاد نمی باشد.

گفتنی است: میدان نفتی آذر با ۵/۲ میلیارد بشکه نفت درجا در دماغه کوه های زاگرس در امتداد مرز ایران و عراق- قسمت جنوب غربی استان ایلام- بین دو شهر مهران و دهلران و جنوب شرقی شهر مهران واقع شده است که توسعه این میدان با هدف نهایی تولید روزانه ۶۵ هزار بشکه نفت خام؛ توسط شرکت متن، به صورت بیع متقابل با شرکتهای ایرانی در حال انجام است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۳ مهر ۱۳۹۳ساعت: ۰۹:۳۱۶۹۱ بازدید