سال مهار تورم و رشد توليد
جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ EN

نخستین شرکت دانش بنیان در حوزه محیط زیست راه اندازی می شود

رئیس پژوهشکده محیط زیست و بیوتکنولوژی پژوهشگاه صنعت نفت از تاسیس نخستین شرکت دانش بنیان در حوزه محیط زیست خبرداد.

ابراهیم علایی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران گفت: یکی از اهداف پژوهشگاه صنعت نفت، تجاری سازی دانش فنی های موجود در این مجموعه از طریق تاسیس شرکت دانش بنیان است.
وی توضیح داد: پیشنهاد تاسیس نخستین شرکت دانش بنیان در حوزه محیط زیست و زیست فناوری در حال تدوین است و بر اساس پیش بینی های صورت گرفته به زودی این بسته پیشنهادی به معاونت فناوری و امور بین الملل پژوهشگاه صنعت نفت ارایه خواهد شد.
علایی تصریح کرد: درحوزه محیط زیست، پژوهشگاه صنعت نفت توانسته اقدامات بسیار موثری را با توسعه فناوری و بومی سازی دانش فنی های این حوزه انجام دهد.
رئیس پژوهشکده محیط زیست و بیوتکنولوژی پژوهشگاه صنعت نفت گفت: این مجموعه توانسته با توسعه فناوری های زیستی بسیاری از آلودگی های زیست محیطی موجود در آب، خاک و هوا را پاکسازی کند.
بر پایه این گزارش، شرکت ها و موسسات دانش بنیان موسساتی خصوصی تعاونی در پژوهشگاه صنعت نفت به منظور هم افزایی علم و ثروت،توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان تشکیل می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۸ مرداد ۱۳۹۳ساعت: ۰۹:۵۶۷۶۲ بازدید