سال مهار تورم و رشد توليد
شنبه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ EN

آغاز بازدید مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از مناطق عملیاتی نفت و گاز غرب کشور

رکن الدین جوادی؛ مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران طی سفر یک روزه خود از میادین نفت و گاز غرب کشور بازدید می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران به منظور بازدید از مناطق عملیاتی شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب، صبح امروز(۱۳خردادماه) وارد اهواز شد.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران و هیئت همراه در برنامه سفر یک روزه خود ابتدا از مرکز بهره برداری و نمک زدایی چشمه خوش بازدید کردند.

بر اساس این گزارش، منطقه عملیاتی نفت چشمه خوش-دهلران در استان ایلام قرار دارند که از میدان های مهم نفتی در غرب کشور محسوب می شوند.

واحد بهره برداری چشمه خوش واقع در ۵۲ کیلومتری شهرستان دهلران از توابع استان ایلام است که نفت تولیدی میدان های چشمه خوش، پایدار، پایدارغرب و دالپری را فرآورش و بوسیله یک خط لوله ۱۸ اینچ بطول ۱۵۳ کیلومتر به واحد بهره برداری شماره ۳ اهواز و تلمبه خانه شهید چمران ارسال می کند.
 نفت ارسالی واحد چشمه خوش در نهایت به منظور تأمین خوراک پالایشگاه ها و یا صادرات از طریق پایانه نفتی به جزیره خارک ارسال می شود.
واحد بهره برداری دهلران در فاصله ۲۰ کیلومتری جنوب غرب شهرستان دهلران از توابع استان ایلام قرار دارد، که نفت تولیدی فرآورش شده میدان های دهلران و دانان را پس از شیرین سازی و پمپاژ بوسیله یک خط لوله ۱۶ اینچ بطول ۵۲ کیلومتر به واحد نمک‌زدایی چشمه خوش ارسال می کند.
براساس این گزارش مدیرعامل شرکت ملی نفتی ایران پس از بازدید از منطقه عملیاتی چشمه خوش و دهلران از منطقه عملیاتی آذر، تنگ بیجار و نفت شهر بازدید می کند.
میدان آذر یکی از میدان‌های نفتی ایران است که در شرق شهرستان مهران استان ایلام واقع شده‌ است.
بازدید از مرکز بهره برداری و نمک زدایی نفت شهر  و میدان گازی تنگ بیجار
واحد بهره برداری نفت شهر در فاصله ۲۲۰ کیلومتری غرب کرمانشاه و ۶۰ کیلومتری شهرستان قصرشیرین واقع شده است که نفت تولیدی میدان نفت شهر را پس از فرآورش، شیرین‌سازی و نمک زدایی می کند.
میدان گازی تنگ بیجار درفاصله ۷۰ کیلومتری شهرستان ایلام قرار دارد. گاز مرکز بهره برداری تنگ بیجار پس از فرآورش، به پالایشگاه گاز ایلام ارسال و همچنین میعانات گازی نیز توسط یک خط لوله ۶ اینچ به پالایشگاه ایلام منتقل می شود.

مدیرعامل در سفرکاری خود به غرب کشور پس از اتمام برنامه بازدید از مناطق عملیاتی یاد شده، با مدیران و مسئولان شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب نشستی پیرامون فعالیت های این شرکت و چالش هی موجود خواهد داشت.

به گزارش NIOC، شرکت بهره برداری نفت و گاز غرب، یکی از سه شرکت زیرمجموعه شرکت نفت مناطق مرکزی ایران در ساختار جدید شرکت ملی نفت ایران است که حوزه فعالیت آن چهار استان کرمانشاه، ایلام، لرستان و بخش های شمالی استان خوزستان است که فعالیت رسمی خود را از آغاز سال ۱۳۷۸ با تولید روزانه حدود ۵۲ هزار و ۸۰۰ بشکه نفت آغاز کرد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۷ خرداد ۱۳۹۳ساعت: ۱۲:۰۱۵۶۵ بازدید