سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
یکشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۲ EN

اصلاح قراردادها برای تامین منافع متقابل کارفرما و پیمانکار

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران با تاکید بر شفاف سازی قراردادها در صنعت نفت گفت: قراردادها باید به نحوی اصلاح و تنظیم شود که منافع پیمانکار و کارفرما را به صورت متقابل تامین کند و در مقابل نوسانات بازار آسیب ناپذیر باشد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، رکن الدین جوادی صبح امروز (سه شنبه ٣٠ اردیبهشت ماه) در نخستین روز از سفر خود به استان خوزستان، در جلسات مشترکی با مدیرعامل، معاونان و مدیران مناطق عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب به بررسی آخرین فعالیت های در دست اقدام این شرکت پرداخت.
جوادی در جریان این جلسات با تاکید بر شفاف سازی قراردادها در صنعت نفت گفت: قراردادها باید به نحوی اصلاح و تنظیم شود که منافع پیمانکار و کارفرما را به صورت متقابل تامین کند و در مقابل نوسانات بازار آسیب ناپذیر باشد.
وی تاکید کرد: گذاشتن شرط ضمن قرارداد می تواند به رفع بسیاری از مشکلات ناشی از صدور ضمانتنامه و یا نوسانات نرخ ارز در قراردادهای تامین کالا کمک کند.
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران همچنین بر ضرورت اصلاح فرایندها، استفاده بهینه از تجهیزات و رعایت ایمنی در امور تاکید کرد.
جوادی با اشاره به واگذاری برخی شرکت های زیرمجموعه شرکت ملی نفت ایران مطابق با اصل ۴۴ قانون اساسی گفت: باید به منظور استفاده بهینه از منابع انسانی شرکت های واگذار شده و جابجایی مطلوب آنها در سازمان تمهیداتی اندیشیده و وضعیت این نیروها تعیین تکلیف شود.
بر اساس این گزارش، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در بدو ورود خود به شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب، در جلسه هفتگی مدیران عملیاتی این شرکت و سپس در جلسه هیات مدیره نفتخیز جنوب حضور یافت؛ همچنین با حضور مهندس جوادی، جلسه ای به منظور بررسی نحوه تامین کالا و تعمیرات و نگهداری تجهیزات این شرکت برگزار شد.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ساعت: ۱۰:۳۰۵۲۲ بازدید