سال مهار تورم و رشد توليد
دوشنبه ۱۵ خرداد ۱۴۰۲ EN

نرخ خدمات توزیع در جایگاههای سی ان جی به ٧٠٠ ریال رسید

شانا_ گروه پالایش و پخش: نرخ خدمات توزیع گازطبیعی فشرده (سی ان جی) در جایگاهها با مجوز شب گذشته (یکشنبه ١٨ اسفندماه) شورای اقتصاد به ٧٠٠ ریال افزایش یافت.

معاون برنامه ریزی و منابع هیدرو کربوری وزارت نفت در گفتگو با شانا، گفت: به موجب این مصوبه، نرخ خدمات توزیع سی ان جی برای جایگاههای موجود از ۴٠٠ ریال به ٧٠٠ ریال( به ازای هر متر مکعب)افزایش یافت.

منصور معظمی با بیان این که نرخ توزیع در جایگاههای سی ان جی برای علاقمندان سرمایه گذاری در این بخش  نیز ١٢٠٠ ریال ( به ازای هر متر مکعب) تعیین شده است،تصریح کرد: با افزایش نرخ توزیع در جایگاههای سی ان جی، شرایط مناسبی برای سرمایه گذاران علاقمند به توسعه این گونه جایگاهها فراهم شده است.

معاون وزیر نفت تاکید کرد: وزارت نفت در نظر دارد برای توسعه جایگاههای سی ان جی در کشور، از طریق بخش خصوصی اقدام کند.

به گزارش شانا،افزایش استفاده از گازطبیعی (سی ان جی) در سبد انرژی کشور و توسعه جایگاههای عرضه سی ان جی ازاولویتهای مهم وزارت نفت به شمار می آید که برپایه آن برنامه ریزیهای کلانی شده است.

پیرو موافقت وزارت نفت قرار است یکهزار جایگاه عرضه سی ان جی در کشور ساخته شود و افزایش نرخ توزیع خدمات جایگاههای سی ان جی باتوجه به نگاه ویژه وزارت نفت برای توسعه آنها در کشور را می توان گام مهم وزارت نفت در این زمینه برشمرد.

گامهای برداشته شده دراین بخش حکایت از برنامه ریزی های کلانی برای ساخت جایگاههای سی ان جی در کشور دارد و به گفته مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی شمار این جایگاهها در کشور تا پایان امسال به ٢١٩٠ باب می رسد.

با توجه به موافقت وزارت نفت برای احداث یکهزار جایگاه عرضه سی ان جی با سرمایه گذاری بخش خصوصی، یکی از جاذبه های ورود این بخش برای سرمایه گذاری، افزایش نرخ کارمزد پرداختی به جایگاه داران است.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۹ اسفند ۱۳۹۲ساعت: ۱۲:۰۳۳۹۶ بازدید