سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
چهارشنبه ۹ فروردین ۱۴۰۲ EN

متراژ حفاری چاه های نفت و گاز به بیش از ۳۰۸ هزار متر رسید

مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران از حفاری و تکمیل ۱۵۹ حلقه چاه نفت و گاز به متراژ ۳۰۸ هزار و ۶۳۴ متر، از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد. 
حمیدرضا گلپایگانی در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، متراژ حفاری واقعی در سال جاری بر اساس شاخص های تعیین شده ( به استثنا پروژه های کلید در دست) را بیش از ۲۵۸ هزار متر اعلام کرد و گفت: این در حالی است که متراژ حفاری بر اساس برنامه، حدود ۲۴۰ هزار متر پیش بینی شده بود.
وی متراژ حفاری پروژه های کلید در دست در سال جاری را ۴۹ هزار و ۸۰۰ متر اعلام کرد و افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون، مجموع متراژ حفاری های انجام شده، ۳۰۸ هزار و ۶۳۴ متر بوده است.
گلپایگانی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۵۹حلقه چاه حفاری شده است که از این تعداد ۷۰ حلقه چاه جدید حفاری، ۲ حلقه اکتشافی و ۸۷ حلقه تعمیری بوده است.
وی تعداد چاه های حفاری شده در مناطق نفت خیز جنوب، شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، شرکت نفت فلات قاره، حفاری های پروژه ای و اکتشافی در سال جاری را به ترتیب ۹۵، ۱۴، ۱۱،۳۷ و ۲ حلقه اعلام کرد.
مدیرعامل شرکت ملی حفاری ایران همچنین از بازسازی دستگاه حفاری شهید مدرس، ۶۱ فتح و ۷۵ نصر خبر داد و گفت: هم اکنون دستگاه های حفاری جدید ۹۲  و ۹۳ فتح در حال راه اندازی است.
به گزارش NIOC، شرکت ملی حفاری ایران با در اختیار داشتن امکانات پیشرفته و نیروی انسانی متخصص و مجرب یکی از معدود شرکت های حفاری جهان است که عملیات حفاری چاه های نفت و گاز و خدمات فنی و مهندسی مربوط را انجام می دهد. این شرکت با در اختیار داشتن ۷۴ دستگاه حفاری خشکی و دریایی و بیش از ۱۶ هزار نفر نیروی انسانی متخصص در اقصی نقاط ایران، در سخت ترین شرایط آب و هوایی و مناطق صعب العبور و کوهستانی عملیات حفاری چاه های نفت و گاز را به انجام می رساند.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۲۰ بهمن ۱۳۹۲ساعت: ۱۶:۱۲۳۱۲ بازدید