سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ EN

پیشرفت ۴۰ درصدی تعمیرات اساسی مخازن ذخیره سازی پایانه نفتی شمال

رئیس پایانه نفتی شمال از پیشرفت ۴۰ درصدی انجام تعمیرات مخازن ذخیره سازی نفت خام و فرآورده های نفتی به دست متخصصان این شرکت خبر داد. 
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران، حمیدرضا شاهدوست تصریح کرد: این شرکت افزون بر فعالیت مستمر در حوزه عملیات دریایی و ارائه خدمات فنی و مهندسی، توان عملیاتی خود را نیز بر نوسازی، بهسازی و تعمیرات اساسی تمامی تاسیسات با هدف توسعه زیرساخت های موجود متمرکز کرده است.
وی ادامه داد: در سال جاری بر روی نوسازی پایانه نفتی شمال و تعمیرات دوره ای مخازن این پایانه، فعالیت های خوبی انجام شد که در این زمینه تعمیرات اساسی سه مخزن شماره ۱۰۴، ۱۰۵ و ۱۰۸ پس از رسوب زدایی وسوئیپ بلاست توسط کارشناسان فنی و کارکنان بخش تعمیرات، HSE و بازرسی فنی پایانه نفتی شمال انجام شد.
شاهدوست، یادآور شد: پس از بازشدن اتصالات مرتبط با مخازن یاد شده، «کپ های» زیرپایه های نگهدارنده سقف، جوشکاری و «بیس پلیت های» آنها نیز نصب شد.
وی ادامه داد: همچنین بر اساس برنامه تعمیراتی، جوشکاری و نصب «کلین اوت» انجام وهمزمان مخزن شماره ۱۰۴ نیز به منظوراعمال رنگ بدنه خارجی داربست بندی شد و هم اکنون نیز در مرحله سند بلاست است.
شاهدوست تصریح کرد: با برنامه ریزی های انجام شده، پایانه نفتی شمال به یک پایانه توسعه یافته در منطقه خزر تبدیل می شود.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۹ بهمن ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۳۶۲۶۴ بازدید