سال توليد، دانش بنيان و اشتغال آفرين
جمعه ۱۱ آذر ۱۴۰۱ EN

پیشرفت فراتر از برنامه عملیات حفاری در میدان آزادگان جنوبی

پروژه حفاری میدان آزادگان جنوبی از میان پروژه های کلید در دست (EPD) فعال شرکت ملی حفاری ایران به عنوان پروژه نمونه انتخاب شد. 
مدیر پروژه میدان آزادگان جنوبی درشرکت ملی حفاری ایران در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی شرکت ملی نفت ایران با اعلام این خبر افزود: درصد میزان پیشرفت پروژه نسبت به برنامه زمانبندی، سود و زیان، هزینه و درآمد حاصل از پروژه و همچنین شاخص هایی نظیر ایمنی در ۹ ماه نخست امسال، از جمله معیارهای انتخاب این پروژه نمونه بوده است.
منوچهر اسدی با بیان اینکه امسال برای نخستین بار نسبت به انتخاب پروژه نمونه اقدام شده است، افزود: پروژه میدان آزادگان جنوبی از میان پروژه های فاز ۱، ۱۴، ۱۷ و ۱۸ میدان مشترک پارس جنوبی، میدان یاران و میدان آذر به عنوان پروژه برتر شناخته شده است.
وی با بیان اینکه در پروژه های کلید در دست، زمان، نقش مهمی ایفا می کند، تصریح کرد: تا پیش از اجرای پروژه فاز ۹ و ۱۰ میدان مشترک پارس جنوبی به صورت کلید در دست، شرکت ملی حفاری ایران تنها ارائه دهنده خدمات حفاری بود، اما هم اکنون سیاست این شرکت بر ادامه فعالیت به صورت پروژه محور استوار است.

پیشرفت فراتر از برنامه عملیات حفاری در میدان آزادگان جنوبی

اسدی افزود: هم اکنون شرکت ملی حفاری ایران، حفاری و تکمیل ۳ حلقه چاه در میدان آزادگان جنوبی را تعهد دارد، ضمن اینکه در حال برگزاری مناقصه مجدد نیزهستیم تا بتوانیم حفاری حداقل ۱۰ تا ۱۵ چاه دیگر را عهده دار شویم.
مدیر پروژه میدان آزادگان جنوبی از تکمیل یک حلقه چاه بر اساس برنامه زمانبندی در میدان آزادگان جنوبی و تحویل آن به کارفرما خبر داد و گفت: هم اکنون نیز دستگاه حفاری ۳۲ فتح در موقعیت چاه دوم و دستگاه ۸۹ فتح در محل چاه سوم در حال انجام عملیات حفاری هستند.
وی متراژ حفاری چاه دوم را ۳ هزار و ۱۰۳ متر اعلام کرد و گفت: درحال حاضرعملیات حفاری در این میدان بر اساس برنامه زمانبندی در حال انجام است.
اسدی با اشاره به حفاری چاه سوم در عمق ۲ هزار و ۸۴۰ متری، تصریح کرد: درصد پیشرفت واقعی حفاری در این چاه در ۹ ماه نخست امسال، ۶۷ درصد است که نسبت به برنامه (۵۹ درصد) جلوترهستیم.

دیدگاه‌ ها

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. گزینه‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱۴ دی ۱۳۹۲ساعت: ۰۹:۵۳۴۶۰ بازدید